Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

European Capital of Innovation: Lizbona wygrywa, Warszawa na II miejscu

Lizbona, stolica Portugalii, zdobyła w 2023 roku tytuł Europejskiej Stolicy Innowacji (iCapital). Warszawa zajęła drugie miejsce na podium.

Jak niedawno informowaliśmy, Warszawa znalazła się w ścisłym gronie trójki finalistów (obok Lizbony oraz Lwowa) w wyścigu o miano Europejskiej Stolicy Innowacji w 2023 r.

Podczas wczorajszego finału w Marsylii (ubiegłoroczny zwycięzca), któremu przewodniczyła komisarz Iliana Iwanowa, ogłoszono, że w tym roku tytuł zdobyła portugalska stolica, a Warszawa zakończyła ostatecznie konkurs na miejscu drugim. Trzecie miejsce przypadło ukraińskiemu miastu Lwów.

W kategorii Rising Innovative City pierwsze miejsce zajęło szwedzkie Linköping. Tuż za nim na podium stanęły włoska Padwa i irlandzki Cork.

Konkurs o miano europejskiej stolicy innowacji, zwanej też z iCapital, organizowany jest pod auspicjami EIC (Europejskiej Rady ds. Innowacji) od 2014 roku. Do tej pory żadne z polskich miast nie zdobyło głównej nagrody, a wśród laureatów były m.in. Barcelona (2014 r.), Amsterdam (2016 r.), Paris (2017 r.) i Ateny (2018 r.).

Więcej informacji tutaj

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.