Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Zaproszenie na konferencję otwierającą w Polsce program Horyzont Europa

Europa. Horyzont możliwości – zapraszamy na konferencję inaugurującą Horyzont EU

  • Opublikowano: 1 kwietnia 2021
  • Autor: redakcja

Rozpoczyna się nowy Program Ramowy na rzecz Badań i Innowacji Horyzont Europa. Unia Europejska przeznaczyła na niego ponad 95 mld euro, co czyni z niego największy tego rodzaju program na świecie. Ten rekordowy budżet to szansa dla polskich naukowców, jednostek naukowo-badawczych, samorządów i przedsiębiorstw na pozyskanie ogromnych środków do realizacji ambitnych, nowatorskich projektów.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pełniące funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego do programu Horyzont Europa, zaprasza na konferencję otwierającą w Polsce nowy unijny Program Ramowy na rzecz Badań i Innowacji. Wydarzenie pod hasłem „Europa. Horyzont możliwości” odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. w formule on-line. Jest adresowane zarówno do beneficjentów programów ramowych UE, ale także do nowych uczestników, których pragniemy zainteresować unijnymi grantami i zachęcić do udziału w programie Horyzont Europa.

Oferta programu jest bardzo szeroka: od prestiżowych grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych skierowanych do naukowców, poprzez Działania Marii Skłodowskiej-Curie wspierające rozwój kariery naukowej i mobilność, projekty dla samorządów i NGOs, aż po wysoko innowacyjne projekty badawcze i wdrożeniowe dla przedsiębiorstw. Uczestnictwo w programie HEU to nie tylko znaczne korzyści finansowe, ale przede wszystkim dostęp do wiedzy i nowych technologii, sieci międzynarodowych kontaktów, a także budowa marki i prestiż. Dla instytucji naukowych to wyższa pozycja w ocenie parametrycznej, a co za tym idzie – wyższa subwencja.

Uczestnicy konferencji poznają założenia i priorytety programu Horyzont Europa, a przede wszystkim nowe elementy systemu , takie jak Europejska Rada ds. Innowacji,  partnerstwa, misje oraz klastry którym poświęcone będą specjalne sesje tematyczne. Skupimy się także na możliwych synergiach programowych oraz instrumentach ukierunkowanych na wyrównywanie szans w zakresie B+I pomiędzy krajami członkowskimi. Pokażemy polskim jednostkom naukowym i firmom, na co zwrócić uwagę u progu nowego etapu.

W konferencji wezmą udział członkowie rządu RP, przedstawiciele Komisji Europejskiej i wybitni krajowi eksperci. W ramach debaty otwarcia będziemy z nimi rozmawiać o szansach i wyzwaniach, jakie dla polskich beneficjentów niesie ze sobą program Horyzont Europa.

AGENDA

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Więcej informacji i możliwość rejestracji na stronie konferencji Europa. Horyzont możliwości.

Serdecznie zapraszamy!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.