Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT zainwestuje 890 mln euro w rozwój europejskich innowacji w latach 2023-2025

Europejski Instytut Innowacji i Technologii EIT ogłosił budżet na lata 2023-2025 w wysokości 890 mln euro. Zainwestuje tę kwotę w działania realizowane przez osiem Wspólnot Wiedzy i Innowacji (KIC), które mają na celu sprostanie globalnym wyzwaniom w całej Europie.

Największa jak dotąd runda finansowania EIT ma na celu pobudzenie europejskich innowacji w obszarze klimatu (EIT Climate-KIC – 20,2 mln euro), cyfryzacji (EIT Digital – 30,6 mln euro), żywności (EIT Food – 179,2 mln euro), zdrowia (EIT Health – 142,9 mln euro), zrównoważonej energii (EIT InnoEnergy – 44 mln euro), zaawansowanych i zrównoważonych materiałów (EIT RawMaterials – 136,1 mln euro), produkcji (EIT Manufacturing – 107,3 mln euro) i mobilności w miastach (EIT Urban Mobility – 129,7 mln euro). Ponadto EIT przeznaczy również 6 mln euro na rozpoczęcie działalności swojej najnowszej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji, EIT Culture & Creativity, która ma osiągnąć pełną zdolność operacyjną do końca 2023 r.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT)  to niezależna jednostka UE mająca za zadanie wzmocnienie zdolności Europy do innowacji poprzez wsparcie współpracy przedsiębiorców i innowatorów z nauką i biznesem. EIT jest największym europejskim ekosystemem innowacji, który zrzesza ponad 2000 partnerów ze wszystkich sektorów. Instytut został utworzony w 2008 r., a jego siedziba główna znajduje się w Budapeszcie na Węgrzech. EIT stanowi integralną część programu  ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont Europa.

Dowiedz się więcej

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.