Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT ogłosił kryteria naboru do KIC Kultury, Kreatywności i Przemysłu

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) ogłosił kryteria aplikacji w ramach nowopowstającej wspólnoty wiedzy i innowacji (Knowlegde and Innovation Community – KIC) Kultury, Kreatywności oraz Przemysłu (Cultural and Creative Sectors and Industries – CCSIs). Nabór wniosków planowany jest od października 2021 r. do marca 2022 r.

Ideą przyświecającą powstaniu nowej wspólnoty wiedzy i innowacji EIT CCSIs jest uwolnienie potencjału artystycznej, opartej na kulturze kreatywności Europy. Dodatkowo istotna będzie pomoc dla wzmocnienia konkurencyjności, zrównoważonego rozwoju, dobrobytu i inteligentnego wzrostu Europy.

Celem nowej wspólnoty jest stworzenie innowacyjnej społeczności, łączącej organizacje kulturalne, przemysł kreatywny, instytucje szkolnictwa wyższego, organizacje badawcze, a także biznes w celu poprawy konkurencyjności oraz zdolności innowacyjnych w sektorach kultury i kreatywnym.

Wnioski będą mogły być składane przez konsorcjum składające się z co najmniej trzech niezależnych organizacji partnerskich z trzech krajów członkowskich UE, przy czym musi ono obejmować co najmniej 1 instytucję szkolnictwa wyższego, 1 instytut badawczy i 1 przedsiębiorstwo. Nabór wniosków planowany jest od października 2021 r. do marca 2022 r.

Szczegóły kryteriów branych pod uwagę znajdują się tutaj.

Szczegóły dotyczące naboru, w tym kalendarz wydarzeń z nim związany dostępny jest tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.