Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Dłoń trzymająca świecącą żarówkę wystającą z rośliny. W promieniach otaczają ją ikonki związane z zielonym ładem. W tle zielona ściana roślin.

EIT Food ogłasza pierwszy Open Innovation Call w Europie Śr.-Wsch.

W sumie 1,5 miliona euro jest dostępne dla organizacji zajmujących się rozwiązywaniem problemów w rolno-spożywczych łańcuchach dostaw w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. EIT Food RIS CEE Open Innovation Call jest dedykowany dla wnioskodawców, którzy pracują nad stworzeniem zdrowszego i bardziej zrównoważonego systemu rolno-spożywczego. Nabór zgłoszeń przedłużony został do 19 czerwca 2023 r. W związku z wydłużonym naborem 30 maja organizowane jest kolejne spotkanie matchmake’ingowe społeczności rolno-spożywczej. 

EIT Food zaprasza do aplikowania organizacje z Europy Środkowej i Wschodniej pracujące nad rozwiązaniem istotnych problemów w łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych, z którymi boryka się obecnie ten region, w tym:

 • Presja na łańcuchy dostaw żywności,
 • Niskie inwestycje we własność intelektualną,
 • Brak współpracy wewnątrz- i międzysektorowej,
 • Potrzeba inwestycji w zrównoważony rozwój.

EIT Food RIS CEE Open Innovation Call ma na celu wprowadzenie na rynek nowych i ulepszonych produktów, procesów i usług handlowych oraz osiągnięcie wpływu na misje:

 • Zdrowsze życie dzięki jedzeniu,
 • System żywnościowy o zerowej emisji dwutlenku węgla netto,
 • W pełni przejrzysty, sprawiedliwy i odporny system żywnościowy.

Finansowanie jest dostępne dla wszystkich organizacji z następujących państw członkowskich UE: Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Węgier, Polski, Rumunii, Słowenii, Słowacji i krajów stowarzyszonych w programie Horyzont Europa: Czarnogóry, Macedonii Północnej, Serbii oraz Ukrainy.

EIT Food zaprasza do aplikowania konsorcja:

 • co najmniej trzy kwalifikujące się organizacje,
 • zobowiązujące się do współpracy między dwoma różnymi krajami wymienionymi powyżej,
 • reprezentujące co najmniej dwie strony trójkąta wiedzy (przemysł, środowisko akademickie, ośrodki badawcze),
 • z co najmniej jedną organizacją z sektora rolno-spożywczego (producent żywności, handel detaliczny).

Każda z trzech organizacji musi być aktywnym uczestnikiem konsorcjum.

Maksymalne wsparcie dla każdego beneficjenta wynosi 750 000 euro. Wnioski nie mogą wymagać finansowania dłuższego niż 24 miesiące. Dofinansowanie może pokryć do 70% kosztów projektu, a wnioskodawca może przeznaczyć do 30% na CAPEX potrzebny do wdrożenia innowacji.

Matchmaking event

Gorąco zachęcamy do udziału w wirtualnym wydarzeniu matchmake’ingowym w ramach konkursu Open Innovation Call w Europie Środkowo-Wschodniej.

W związku z wydłużonym naborem kolejne spotkanie matchmake’ingowe odbędzie się 30 maja 2023 o godz. 9:00. 

Zarejestruj się

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.