Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIC Pathfinder Open 2023: projekt UW wśród 53 wybranych do finansowania

Komisja Europejska ogłosiła wyniki wiosennego naboru do konkursu EIC Pathfinder w wariancie Open. Prawie 170 mln euro przeznaczonych zostanie na dofinansowanie 53 zwycięskich projektów. Wśród nich jest polski projekt PolArt (Neuromorphic Polariton Accelerator) koordynowany przez Uniwersytet Warszawski.

Konkurencja tradycyjnie była niezwykle mocna: w konkursie oceniono aż 783 projekty, co daje odsetek zwycięzców na poziomie niespełna 7% ogółu startujących. Najwięcej podmiotów ze zwycięskich konsorcjów pochodziło z krajów „starej Unii”: z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, a także z Wlk. Brytanii.

Jak w poprzednich latach, najczęściej byli to przedstawiciele świata nauki (uczelnie oraz instytuty badawcze). Ok. 18% podmiotów ze zwycięskich konsorcjów to małe i średnie firmy.

Projekty mają charakter interdyscyplinarny, przy czym – również zgodnie z trendami z ostatnich lat – dominuje szeroko rozumiany obszar zdrowia, IT, energii, a także wszechobecna ostatnio sztuczna inteligencja.

Więcej informacji: Pathfinder Open wyniki.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.