Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Druga edycja konkursu WomenTechEU zakończona – 134 laureatki

Komisja Europejska ogłosiła wyniki drugiej edycji konkursu dla kobiet-innowatorek działających w obszarze deep-tech – WomenTechEU. Wśród 134 nagrodzonych firm prowadzonych przez kobiety jest warszawska spółka MIM Solutions. Polskie korzenie ma także inna laureatka: założona przez badaczkę z Uniwersytetu Warszawskiego firma Level Quantum.

Konkurs ten, odbywający się w ramach Europejskich Ekosystemów Innowacji, zgromadził aż 467 aplikacji z 35 krajów (krajów członkowskich oraz stowarzyszonych z Horyzontem Europa), z których 134 zostały ocenione pozytywnie, otrzymując tym samym 75 tys. euro na skalowanie swojego innowacyjnego pomysłu na biznes oraz możliwość skorzystania z usług mentoringowych i coachingowych oferowanych przez EIC BAS (Business Acceleration Services w ramach European Innovation Council).

Zwycięskie wnioski pochodzą z 26 krajów, przy czym 15% laureatek pochodzi z tzw. krajów wideningowych.

Lista laureatek WomenTechEU

Konkurs dla innowatorek – założycielek lub dyrektorek zarządzających firmami – został zainicjowany w połowie 2021 roku i od tego momentu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jego celem jest ułatwienie utalentowanym kobietom, które założywszy swoją firmę zanotowały już pierwsze sukcesy rynkowe, skalowania ich biznesu na konkurencyjnym rynku europejskim. A także umożliwienie im wprowadzanie nowych rozwiązań w prowadzonej przez siebie firmie, np. ułatwiających procesy zarządcze, sfinansowanie usług firm doradczych i innych działań, które pozwolą na akcelerację biznesu.

Więcej na ten temat w komunikacie KE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.