Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Pielęgniarka napełniająca strzykawkę szczepionką
Fot: EC - Audiovisual Service

DRIVE tworzy sieć ośrodków do badania skuteczności szczepionek przeciw grypie

  • Opublikowano: 3 marca 2021
  • Autor: redakcja

Projekt DRIVE, realizowany w ramach Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI), ogłosił właśnie zaproszenie do składania ofert dla ośrodków badawczych zainteresowanych badaniem skuteczności szczepionek przeciwko grypie (IVE). Oferty należy składać do 14 maja 2021 r.

Celem zaproszenia jest wsparcie wymiany istniejących danych IVE oraz stworzenie nowych badań IVE, które pozwolą na zebranie informacji dotyczących konkretnych marek szczepionek.

Podobnie jak w zeszłym roku, zgodnie z zaleceniami Europejskiej Agencji Leków i IMI, DRIVE dostosuje swoją platformę IVE dla poszczególnych marek szczepionek europejskich, aby uwzględnić sytuację związaną z COVID-19. W związku z tym coroczny przetarg na badania został zaktualizowany w celu uwzględnienia gromadzenia danych dotyczących COVID-19, które będą niezbędne do interpretacji jego wpływu na ocenę IVE.

Zaproszenie jest otwarte dla każdej europejskiej organizacji, instytucji lub sieci dysponującej wymaganą infrastrukturą.

Oferty należy składać do 14 maja 2021 r.

Więcej informacji na stronie projektu DRIVE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.