Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Czwarty konkurs na Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri otwarty

  • Opublikowano: 4 marca 2021
  • Autor: redakcja

Narodowe Centrum Nauki wraz z Towarzystwem Maxa Plancka zaprasza wybitnych naukowców do udziału w czwartym konkursie Dioscuri. Planuje się utworzenie do trzech Centrów Dioscuri. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 czerwca 2021 r.

Wychodząc poza ramy pojedynczego projektu naukowego, Centrum Dioscuri opiera się głównie na osobie badacza będącego Liderem Centrum Dioscuri. Laureatem konkursu na Centrum Dioscuri może zostać wybitny uczony lub wybitna uczona, który/a posiada kompetencje do utworzenia i prowadzenia renomowanej i rozpoznawalnej międzynarodowo grupy badawczej. Centrum Dioscuri otrzyma środki w wysokości 300 000 euro rocznie przez pierwsze pięć lat działalności oraz kolejne pięć lat pozytywnej ewaluacji.

Centrum Dioscuri może być utworzone w polskim uniwersytecie lub innej polskiej jednostce badawczej, określonej w konkursie, która ma możliwości wsparcia Centrum poprzez odpowiednie zaplecze, aparaturę naukową, dodatkowe środki finansowe i długofalową perspektywę dla Lidera Centrum. Działalności Centrum Dioscuri ponadto towarzyszyć będzie niemiecki partner naukowy i międzynarodowy Naukowy Komitet Doradczy.

Program Dioscuri ma na celu wzmocnienie regionu Europy Centralnej i Wschodniej w obszarze doskonałości naukowej, a Polska jest pierwszym krajem, w którym Centra Dioscuri powstają sukcesywnie od kilku lat. Program będzie w przyszłości rozszerzany również na inne wybrane kraje tego regionu.

Tworzenie Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri możliwe jest dzięki zrównoważonym wkładom finansowym po stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Polsce oraz Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań w Niemczech.

Szczegóły czwartego konkursu na Centra Dioscuri.

Aby zapewnić odpowiedni dostęp do informacji o konkursie i wesprzeć wnioskodawców w ich pracy nad przygotowaniem wniosków NCN zaprasza chętnych badaczy do udziału w webinariach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 marca 2021, w godz. 14:00-15:30 CET.

Aby zarejestrować swój udział w webinarium, należy przesłać zgłoszenie na adres e-mail dioscuri@gv.mpg.de

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.