Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Ankieta dotycząca uczestnictwa w konkursach europejskiego partnerstwa KDT JU

Zapraszamy Państwa do wyrażenia swojej opinii na temat barier uczestnictwa w konkursach europejskiego partnerstwa Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Kluczowych Technologii Cyfrowych (Key Digital Technologies Joint Undertaking – KDT JU). Ankieta jest otwarta do 2 września br.

Konkursy w ramach partnerstwa KDT, a także jego poprzednika – partnerstwa ECSEL JU, zawierają tematy otwarte dla wszelkich wniosków, które pasują do strategicznej agendy badań i innowacji (SRIA). Wnioski takie mogą być działaniami w zakresie badań i innowacji lub działaniami w zakresie innowacji. Biorąc pod uwagę bardzo szeroki zakres agendy badawczej tego partnerstwa, można by się spodziewać, że w odpowiedzi na ogłaszane konkursy, wpłynie bardzo duża liczba propozycji projektowych. Tak się jednak nie stało – zarówno w konkursie w 2021, jak i w poprzednich konkursach ogłaszanych przez partnerstwo ECSEL JU liczba ta nie była satysfakcjonująca.

Nasuwa się więc wniosek, że duża część społeczności związanej z tematami partnerstwa, może uważać zaproszenia ECSEL/KDT za niezbyt atrakcyjne.

Niniejsza ankieta ma na celu zidentyfikowanie najbardziej palących barier, tak by konkursy partnerstwa KDT były atrakcyjne dla szerszej społeczności.

Ankieta jest otwarta do 2 września 2022 r.

Wypełnij ankietę

Więcej informacji na temat ankiety.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.