Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zmęczenie, ból głowy utrudnia Ci życie? Podziel się doświadczeniami!

  • Opublikowano: 16 kwietnia 2024
  • Autor: redakcja

Czy często doświadczasz objawów takich jak zmęczenie, bóle ciała, zawroty głowy lub inne, które wpływają na Twój dzień? Jeśli tak, międzynarodowy zespół naukowców skupionych w projekcie ETUDE chciałby poznać Twoje doświadczenia!

Badanie naukowe dotyczy objawów somatycznych i ich wpływu na życie codzienne. Ankieta zawiera pytania dotyczące objawów somatycznych oraz korzystania z pomocy lekarzy lub specjalistów w celu złagodzenia dolegliwości.

W imieniu naukowców zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu i podzielenia się swoimi przemyśleniami. Wypełnienie ankiety zajmie około 15-20 minut i jest całkowicie anonimowe.

Wypełnij ankietę

Projekt o nazwie ETUDE (Encompassing Training in fUnctional Disorders across Europe), który ma na celu poprawę opieki nad osobami cierpiącymi na uporczywe objawy somatyczne, takimi jak przewlekły ból, zmęczenie, zawroty głowy czy zespół jelita drażliwego w różnych krajach europejskich, finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Polskimi partnerami w projekcie są Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Politechnika Wrocławska.

Badanie ARISE (Health Care Online Survey Europe) ma na celu zrozumienie organizacji systemów opieki zdrowotnej oraz doświadczeń pacjentów związanych z tą opieką. Badacze są zainteresowani mapowaniem opieki zdrowotnej w Polsce, Niemczech, Holandii i we Włoszech, które reprezentują różne regiony Europy. Naukowcy chcą zidentyfikować najlepsze praktyki, luki i możliwości poprawy.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.