Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zdobądź grant na wdrażanie Planu Równości Płci (GEP)

Jeśli twoja instytucja przygotowała i zaczęła wdrażać Plan Równości Płci i chciałaby otrzymać wsparcie od bardziej doświadczonych organizacji lub chciałaby zostać liderem i wspomóc mniej zaawansowane w działaniach równościowych jednostki, możesz starać się o dofinansowanie z UE – zwracamy uwagę w szczególności na pierwszy konkurs.

Wnioski o grant będą przyjmowane przez KE pomiędzy 6 grudnia 2023 r. a 12 marca 2024 r.

W ramach tego konkursu sfinansowane mogą zostać projekty, które poruszają problem istniejących różnic we wdrażaniu Gender Equality Plan w Unii Europejskiej oraz krajach stowarzyszonych, szczególnie zaś w tzw. krajach wideningowych (do których zalicza się Polska).

Propozycje projektów składane w tym konkursie powinny dotyczyć wdrażania GEP w organizacjach mniej doświadczonych w tematyce równości, we współpracy z podmiotami będącymi liderami w tej dziedzinie. Tym samym w programie mogą uczestniczyć wyłącznie międzynarodowe konsorcja utworzone z kilku partnerów.

Konkurs ukierunkowany jest na wymianę wiedzy i doświadczeń; koncentruje się na wzmocnieniu networkingu wśród osób działających na rzecz równości płci wspierając tym samym cele dotyczące działań równościowych w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA).

Uwaga: oba typy konkursów są realizowane w dużych, międzynarodowych konsorcjach.

 

Zapraszamy do konsultacji w sprawie konkursów z ekspertkami KPK ds. Równości Płci 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.