Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zaproszenie dla miast zainteresowanych uczestnictwem w Misji na rzecz neutralnych klimatycznie i inteligentnych miast

25 listopada br. Komisja Europejska ogłosiła zaproszenie do wyrażenia zainteresowania (EoI), skierowane do miast, zainteresowanych przyłączeniem się do europejskiej Misji na rzecz neutralnych klimatycznie i inteligentnych miast.

Celem Misji jest osiągnięcie 100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast europejskich do 2030 r. oraz zapewnienie, że miasta te będą działać jako ośrodki eksperymentów i innowacji, aby umożliwić wszystkim europejskim miastom podążanie w ich ślady do 2050 r.

Dołączenie do Misji sprawi, że wybrane miasta staną na czele innowacji w przejściu na neutralność klimatyczną w ramach Europejskiego Zielonego Ładu. Ponieważ walka ze zmianami klimatycznymi w coraz większym stopniu sprowadza się do wdrażania proklimatycznych rozwiązań, miasta są najlepiej przygotowane do tego, aby być pierwszymi obiektami polityki zmierzającej do osiągnięcia neutralności klimatycznej. W ten sposób miasta przysłużą się swoim mieszkańcom, przynosząc benefity w postaci mniejszego zanieczyszczenia powietrza i natężenia hałasu, mniejszego zagęszczenia ruchu, niższych rachunków za energię i zdrowszego stylu życia.

Miasta zainteresowane uczestnictwem w Misji powinny zapoznać się z zestawem informacyjnym pt. „100 neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030”. Publikacja zawiera wyczerpujące informacje na temat unijnej misji.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.