Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zapraszamy na konferencję: Dlaczego warto być ekspertem Komisji Europejskiej?

  • Opublikowano: 27 września 2023
  • Autor: redakcja

Chciałbyś wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do oceny wniosków projektowych w programie Horyzont Europa oraz spotkać się z doświadczonymi ekspertami obecnie pracującymi dla Unii Europejskiej? Jeśli tak, to zapraszamy Cię na konferencję wieńczącą tegoroczną kampanię Zostań Ekspertem Horyzontu Europa, która odbędzie się w Warszawie 17 października 2023 r., w Hotelu Radisson Blu Sobieski.

W trakcie konferencji omawiana będzie m.in. rola i znaczenie ekspertów Horyzontu Europa w organizacjach, a także kwestie techniczne i praktyczne oceny wniosków projektowych. Ponadto eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego podejmą dyskusję na temat różnych aspektów oceny i monitoringu projektów. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się również przedstawicielka Komisji Europejskiej, Izabela Prokopowicz.

Program konferencji

Każdego roku do Komisji Europejskiej (KE) wpływają tysiące wniosków projektowych składanych w licznych konkursach w ramach programu HE. Wszystkie podlegają skrupulatnej ocenie formalnej i merytorycznej, zaś te, które otrzymają finansowanie, poddawane są monitorowaniu na całym etapie realizacji. Zarówno oceną wniosków, jak i nadzorem nad przebiegiem realizacji projektów zajmują się eksperci wybrani przez KE. Bez ich merytorycznej pracy rozdysponowanie funduszy z Programu Ramowego, jak i kontrola ich prawidłowego wydatkowania, nie byłyby możliwe.

Czytaj więcej o roli ekspertów

Zarejestruj się

W ramach dotychczasowej kampanii odbyły się cztery szkolenia online:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.