Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Peron dworca kolei miejskiej, z lewej strony wysoka, oszklona ściana, z prawej strony wagon kolejki z otwartymi drzwiami, w tle sylwetki osób
Pixabay.com

Zagadnienia dotyczące innowacyjnych miast podczas wrześniowych wydarzeń

Transformacja energetyczna, energooszczędne budownictwo i transport – to szczególne wyzwania, przed którymi obecnie stoi Europa. Polecamy Państwa uwadze wrześniowe wydarzenia związane z tematyką miejską (smart city).

Miasta mają dobre warunki  do inicjowania działań na rzecz klimatu i rozwijania innowacji. Nie tylko odpowiadają za ponad 70% światowych emisji CO2 i są domem dla 75% obywateli UE, ale są także ośrodkami działalności gospodarczej, generowania wiedzy, innowacji i nowych technologii. Z tego względu współczesne wyzwania to wymarzona okazja do ponownego przemyślenia tego, co cenimy i jak chcielibyśmy żyć, pracować i współdziałać ze sobą – cały czas tworząc nowe miejsca pracy i modele biznesowe.

Dlatego też tematyka miejska pojawia się często podczas konferencji i wydarzeń organizowanych w programie Horyzont Europa. Oto najbliższe z nich:

  • 26-30 września 2022 – EUSEW 2022 (European Sustainable Energy Week: Going Green and digital for Europe’s energy transition)

W czasie konferencji przewidziano następujące sesje związane z  tematyką miejską: promocja tematyki budynków pasywnych, zagadnienia dotyczące renowacji budynków, dzielnice pozytywne energetycznie, ocena efektywności budynków, zwiększenie produkcji energii odnawialnej w europejskich regionach i miastach, pomoc techniczna KE jako mnożnik dla inwestycji energetycznych w miastach.

Szczegóły i rejestracja
  • 28-29 września 2022 – Europejskie Dni Badań i Innowacji 2022 (R&I Days)

W czasie konferencji omówione zostaną m.in. zagadnienia takie jak: jak dokonać transformacji energetycznej, żeby nie podnosić i tak już wysokich kosztów życia obywateli; strategiczne kierunki badań na lata 2025-2027, Nowy Europejski Bauhaus, misja miejska – omówienie najlepszych praktyk oraz synergie z misją dotycząca adaptacji do zmian klimatu.

Szczegóły i rejestracja

Liczymy na Państwa aktywny udział.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.