Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zapraszamy do udziału w #ITPolandMeeting

(Data i czas/Date & Time):
08/02/2023  10:00 - 16:00
(Miejsce/Location):
Centrum Kreatywności Targowa

Zapraszamy do udziału w #ITPolandMeeting – spotkaniu, które odbędzie się 8 lutego 2023 roku w Centrum Kreatywności Targowa (Warszawa, ul. Targowa 56). Grono ekspertów z Polski i zagranicy będzie dyskutowało o sytuacji w sektorze IT w kontekście wojny w Ukrainie. Tematem przewodnim będzie relokacja podmiotów, które z powodu ataku Rosji na Ukrainę przeniosły swój biznes do Polski. Spotkanie składać się będzie z trzech paneli dyskusyjnych oraz prezentacji klastra IT Poland Technology Cluster, który powstał w celu wspierania firm IT i High – Tech w środowisku ponadnarodowym.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

W wyniku działań wojennych wiele firm relokuje swoje centra działania do krajów Europy zachodniej. Prym, wśród krajów wybieranych jako miejsce relokacji, wiedzie Polska, która przyjęła ponad 28 proc. uciekających przed wojną specjalistów z branży IT.

Podejmowana decyzja o relokacji, sprawia, że rynek IT w Polsce przechodzi bardzo dynamiczny proces zmiany.

W niektórych przypadkach, wojna mogła mieć negatywny wpływ na handel i inwestycje między Polską a Ukrainą. Jednocześnie konflikt mógł stworzyć nowe okazje dla polskich firm IT, np. w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego czy też rozwiązań kryzysowych.

Te właśnie procesy związane z relokacją i zmianami zachodzącymi w branży IT będą stanowić sedno rozważań podczas pierwszej odsłony #ITPolandMeeting.

Wydarzenie skupi się na trzech panelach dyskusyjnych poświęconym:
– Źródłom finansowania,
– Ekosystemom w sektorze IT i Tech,
– Subiektywnym spojrzeniom na sektor IT i Tech.

NCBR objął wydarzenie Patronatem Honorowym, w jednym z paneli dyskusyjnych weźmie udział ekspertka KPK, która opowie o konkursie EIC Accelerator.

Agenda spotkania

Wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu zapraszamy do rejestracji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.