Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Sympozjum KRAB i KPK: polskie success stories z obszaru Widening w Horyzoncie Europa

(Data i czas/Date & Time):
12/03/2025  09:30 - 15:30
(Miejsce/Location):
Politechnika Warszawska
(Organizator/Organizer):
Inny, Stowarzyszenie KRAB
Współorganizator:
KPK/NCBR

Już 12 marca 2025 r. zapraszamy na Politechnikę Warszawską na wspólne wydarzenie KPK/NCBR i Krajowej Rady Koordynatorów Projektów Badawczych UE (KRAB) dotyczące projektów z obszaru Widening.

W kontekście trwającej polskiej prezydencji w Radzie UE, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa w NCBR zaprasza na specjalną sesję informacyjną na temat pakietu Widening  programu Horyzont Europa, która odbędzie się 12 marca 2025 r. w Warszawie podczas XIX Sympozjum Stowarzyszenia Krajowa Rada Koordynatorów Projektów Badawczych UE. Sesję poprowadzi Magdalena Bem-Andrzejewska, dyrektor Działu Krajowego Punktu Kontaktowego wraz z ekspertką KPK, dr Kariną Barantsevą.

Celem Sympozjum jest także wymiana informacji na temat pozyskiwania i prowadzenia projektów z perspektywy polskich uczestników. Do udziału zachęcamy w szczególności wnioskodawców, koordynatorów i realizatorów projektów badawczych UE. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do zwiększenia udziału polskich zespołów w Programie Ramowym i nawiązania nowych relacji pomiędzy aktualnymi i przyszłymi koordynatorami i realizatorami grantów tego rodzaju. Podczas Sympozjum będzie również możliwość indywidualnych konsultacji z ekspertami KPK na specjalnym stoisku.

Program Horyzont Europa, tak jak poprzednie Programy Ramowe UE, jest kluczowym narzędziem finansowania innowacji, rozwoju technologicznego i naukowego w Europie. W celu ułatwienia zrównoważonego udziału wszystkich państw członkowskich UE w tym procesie, istotne jest szczególne wsparcie krajów o słabszym poziomie innowacyjności w stosunku do europejskiej średniej. W tym celu powstał instrument finansowania Widening participation and spreading excellence („Szersze uczestnictwo i rozpowszechnianie doskonałości”), który ma za zadanie wzmacnianie i budowanie możliwości i potencjału badawczo-rozwojowego. Budżet obszaru Widening stanowi 3,3% całkowitego budżetu programu Horyzont Europa i wynosi około 2,9 mld euro.

W obszarze Widening polskie instytucje koordynują aktualnie 22 projekty z HE, a w 35 projektach biorą udział jako partnerzy. Pozyskany budżet netto w tym obszarze to 80 mln euro.

Uczestnictwo w Sympozjum jest bezpłatne. Rejestracja trwa do 24 lutego 2025 r. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Oficjalna strona Sympozjum

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.