Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Rozwój zielonych technologii i innowacji miejskich w EIT Climate-KIC – możliwości dla miast, firm i startupów


Zapraszamy na spotkanie informacyjne, którego tematem będą możliwości rozwoju innowacji miejskich i zielonych technologii w programie Horyzont Europa w EIT Climate-KIC. Spotkanie kierowane jest do przedstawicieli miast i jednostek samorządu terytorialnego, a także firm oraz startupów pracujących w obszarze green tech.

Podczas spotkania omówione zostaną:

  • Zasady aplikowania do programu akceleracyjnego ClimAccelerator w Polsce
  • Inicjatywa Net Zero Cities dla miast
  • Rozwój innowacji miejskich we współpracy z EIT Climate-KIC
  • Inne możliwości w programie Horyzont Europa

 

EIT Climate-KIC  to największa europejska organizacja zajmująca się przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym poprzez innowacje. Bazując na systemowym podejściu, organizacja łączy najbardziej ambitnych interesariuszy klimatycznych w Europie w obrębie miast, regionów, a nawet całych państw. EIT Climate-KIC wspiera wdrażanie innowacyjnych rozwiązań o pozytywnym wpływie na klimat w miastach i regionach w ramach wielu prowadzonych inicjatyw. EIT Climate-KIC prowadzi także programy akceleracyjne pod nazwą ClimAccelerator dla startupów z całego świata w szeroko pojętym obszarze green tech.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT)  to niezależna jednostka UE mająca za zadanie wzmocnienie zdolności Europy do innowacji poprzez wsparcie współpracy przedsiębiorców i innowatorów z nauką i biznesem. EIT jest największym europejskim ekosystemem innowacji, który zrzesza ponad 2000 partnerów ze wszystkich sektorów: jednostek naukowych, uczelni oraz firm prywatnych i startupów. Instytut został utworzony w 2008 r., a jego siedziba główna znajduje się w Budapeszcie na Węgrzech. EIT stanowi integralną część programu  ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont Europa.

Agenda spotkania

Zapraszamy do udziału

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.