Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wsparcie dla rozwoju technologii magazynów energii w Horyzoncie Europa

Program ramowy Horyzont Europa (HE) wspiera rozwój nowych technologii i rozwiązań dla magazynów energii. Bogatą tematykę konkursową znajdziemy w obszarach klastra 5 (klimat, energia, mobilność), w programach pracy europejskich partnerstw (np. Clean Hydrogen JU) a także w nowej linii konkursowej EIC Accelerator Challenge dedykowanej dla magazynów energii z budżetem 100 mln euro.

W każdym momencie zużycie energii elektrycznej musi być idealnie dopasowane do produkcji energii elektrycznej. Ta równowaga jest niezbędna do utrzymania stabilnych i bezpiecznych dostaw we wszystkich sieciach elektroenergetycznych. I to właśnie magazynowanie energii może stabilizować wahania popytu i podaży, umożliwiając oszczędzanie nadmiaru energii elektrycznej w dużych ilościach w różnych okresach czasu, od szybkiego magazynowania w ciągu kilku sekund do dłuższego przechowywania w ciągu kilku dni.

Zebraliśmy dla Państwa informacje o konkursach dla magazynów energii w programie Horyzont Europa na 2023 rok TUTAJ.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.