Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wkrótce otwarcie konkursu EIC dla ukraińskich start-upów i spotkanie informacyjne

23 czerwca 2022 planowane jest otwarcie naboru wniosków w konkursie dla ukraińskich start-upów. Program o budżecie 20 mln euro, realizowany w ramach Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC), wesprze co najmniej 200 ukraińskich start-upów z branży deep tech kwotą do 60 tys. euro. 24 czerwca br. odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym omówione zostaną szczegóły konkursu.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska w ramach Europejskiej Rady ds. Innowacji uruchomiła program wsparcia dedykowany ukraińskiej społeczności start-upowej. Oprócz dofinansowania, EIC będzie oferować ukraińskim innowatorom wsparcie niefinansowe, takie jak usługi doradztwa biznesowego i łączenie partnerów. Działanie to ma na celu zwiększenie zdolności ukraińskich innowatorów do interakcji z europejskim ekosystemem innowacji, wchodzenie na nowe rynki i korzystanie z europejskich instrumentów finansowych.

Wsparcie w wysokości 20 mln euro zostanie uruchomione w drodze konkursu dla konsorcjum reprezentującego paneuropejską sieć innowacji zrzeszającą start-upy, współpracującym z co najmniej jednym ukraińskim interesariuszem innowacji i poszukującym synergii z inicjatywami UE, takimi jak np. Europejska Sieć Przedsiębiorczości (EEN). Co najmniej 60% budżetu projektu powinno zostać rozdysponowane jako wsparcie finansowe dla stron trzecich. Stopa finansowania tego projektu (CSA) wynosi 100%.

Przy pomocy konkursu Europejska Rada ds. Innowacji dąży do zapewnienia ciągłości działania ukraińskich firm technologicznych i wspierania ich wzrostu. Działanie może także pomóc w przygotowaniu ukraińskich przedsiębiorstw typu start-up do skutecznego konkurowania o możliwości finansowania z EIC. Takie działanie Komisji Europejskiej jest możliwe dzięki wprowadzonej zmianie Programu prac Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC) 2022. Konkurs zostanie uruchomiony 23 czerwca, nabór zgłoszeń potrwa do 7 września.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym już 24 czerwca o godzinie 10:00.

Zarejestruj się

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.