Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wkład nauk społecznych i humanistycznych w projekty Horyzontu Europa

  • Opublikowano: 12 stycznia 2022
  • Autor: redakcja

Realizacja projektów badawczo-innowacyjnych powinna uwzględniać wkład nauk społecznych i humanistycznych z wielu różnych dziedzin. Zespoły planujące składanie wniosków w konkursach programu Horyzont Europa zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem tematów konkursowych 2021-2022 z wszystkich filarów HE, w których przewidziane jest zaangażowanie instytucji z obszaru SSH.

Integracja nauk społecznych i humanistycznych (SSH) we wszystkich obszarach Horyzontu Europa jest jednym z istotnych działań postawionych przez Komisję Europejską. Celem integracji jest poprawa oceny wpływu i odpowiedzi programu na złożone problemy społeczne. Nauki społeczne i humanistyczne są kluczowym czynnikiem badań i innowacji w wielu obszarach programów ramowych. Z uwagi na ten fakt, realizacja projektów R&I powinna uwzględniać wkład społeczności SSH z wielu różnych dziedzin (np. socjologia, ekonomia, nauki polityczne, kultura, sztuka i inne).

Aby wesprzeć instytucje z obszaru SSH, jak również pozostałe zespoły planujące składanie wniosków w konkursach Horyzontu Europa, przekazujemy Państwu katalog zawierający zestawienie wszystkich tematów konkursowych na lata 2021-2022 w każdym z filarów Horyzontu Europa, w których przewidziane jest zaangażowanie instytucji z obszaru nauk społecznych i humanistycznych.

Pobierz katalog

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.