Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Trzy drogi – jeden cel: konkurs EIT Manufacturing 2nd Call for Proposals 2024

EIT Manufacturing otworzył zaproszenie do składania wniosków w konkursie 2nd Call for Proposals 2024. Nabór prowadzony jest w trzech obszarach: Innowacje, Edukacja, Regional Innovation Scheme. Wnioski należy składać do 20 listopada 2023.

Kto może złożyć wniosek?

Konkurs jest otwarty dla wszystkich organizacji, które kwalifikują się do finansowania w ramach programu Horyzont Europa. Nie muszą być organizacją partnerską EIT Manufacturing, aby ubiegać się o finansowanie, ale stając się nią, zyskają dostęp do cennego źródła wiedzy specjalistycznej i potencjalnych partnerów, z którymi będą mogły pracować i tworzyć konsorcjum.

Tematy konkursowe

W tej edycji konkursu nabór prowadzony będzie w trzech obszarach:

 • Innowacje
 • Regional Innovation Scheme
 • Edukacja

OBSZAR INNOWACJE

 • Temat 1: Optymalizacja procesów produkcyjnych i zwiększenie wydajności zasobów dzięki rozwiązaniom cyfrowym.
 • Temat 2: Produkcja zrównoważona społecznie i zorientowana na człowieka.
 • Temat 3: Zrównoważona środowiskowo produkcja dzięki modelom biznesowym o obiegu zamkniętym i nowym technologiom.

OBSZAR REGIONAL INNOVATION SCHEME

 • Temat 1: Sprawiedliwa, ekologiczna i cyfrowa „bliźniacza” transformacja dla MŚP w krajach EIT RIS (RIS Business Creation). Działanie powinno wykazać, w jaki sposób EIT może w praktyce pomóc lokalnym podmiotom w zaspokojeniu potrzeb, takich jak działania pilotażowe w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji dla MŚP.
 • Temat 2: Przyjęcie innowacji Deep Tech w krajach RIS (RIS INNOVATION – AI & Deep Tech). To zaproszenie dotyczy projektów mających na celu wspieranie innowacyjnych rozwiązań ze szczególnym naciskiem – choć nie ograniczonym – na zastosowanie innowacji Deep Tech w produkcji w krajach RIS.

OBSZAR EDUKACJA

 • Temat 1: Zrównoważony rozwój – umiejętności w zakresie identyfikowania i stosowania technologii wspomagających zrównoważoną produkcję.
 • Temat 2: Cyfryzacja – identyfikacja i rozwój umiejętności definiowania i realizacji mapy drogowej transformacji cyfrowej.
 • Temat 3: Zrównoważona środowiskowo produkcja poprzez przyszłe trendy w biznesie o obiegu zamkniętym – podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowanie w zakresie ponownej produkcji i zasobów krytycznych dla gospodarki o obiegu zamkniętym i nowych technologii.

Wnioski projektowe przyjmowane są do 20 listopada 2023.

Więcej informacji o konkursie na stronie EIT Manufacturing.

O EIT Manufacturing

EIT Manufacturing to największa europejska sieć innowacji skoncentrowana na przemyśle wytwórczym. Organizacja skupia przedsiębiorstwa, przedsiębiorców i środowisko akademickie w ekosystemach innowacji, które dodają unikalną wartość europejskim produktom, procesom i usługom oraz inspirują tworzenie konkurencyjnej na całym świecie i zrównoważonej produkcji. EIT Manufacturing zrzesza obecnie ponad 80 członków ze środowisk akademickich i przemysłowych. EIT Manufacturing to jedna z dziewięciu wspólnot wiedzy i innowacji tworzonych i wspieranych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.