Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Seal of Excellence dla projektów składanych w ramach EIC Accelerator

  • Opublikowano: 2 maja 2023
  • Autor: redakcja

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Seal of Excellence, przeznaczony dla firm z sektora MŚP, które uzyskały od Komisji Europejskiej pieczęć doskonałości na zgłoszony projekt badawczo-rozwojowy. Budżet konkursu wynosi 45 milionów złotych. Wnioski można składać od 30 maja do 16 sierpnia 2023 r.

NCBR ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, które zostały pozytywnie ocenione przez Komisję Europejską i otrzymały certyfikat Seal of Excellence (obejmują te same zadania, zasoby i przewidują ten sam cel, co  projekt, bądź jego część dotycząca przeprowadzenia prac B+R) w ramach instrumentu EIC Accelerator programu Horyzont Europa, lecz nie mogły zostać sfinansowane przez Komisję Europejską z powodu ograniczeń budżetowych. Głównym celem programu EIC Accelerator jest wsparcie MŚP, które wykazują wysoki potencjał do wzrostu, posiadają przełomowe rozwiązanie (technologię, produkt, usługę), które znajduje się przynajmniej na 5 poziomie gotowości technologicznej, co oznacza, że posiada już prototyp. Dodatkowo, rozwiązanie to zamierzają wdrożyć na rynek europejski i globalny.

Nabór wniosków w konkursie Seal of Excellence potrwa od 30 maja do 16 sierpnia 2023 r. Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów to 45 mln zł, przy czym maksymalna wielkość pomocy publicznej na projekty badawczo-rozwojowe obejmujące badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe nie może przekroczyć równowartości 2,5 mln euro (ok. 11 mln zł) dla jednego MŚP i na jeden projekt badawczo-rozwojowy.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie naboru.

(Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.