Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot. Twitter/Julien Guerrier

IV edycja Europejskich Dni Badań i Innowacji (European Research and Innovation Days 2022)

14 tys. zarejestrowanych uczestników z ponad 100 różnych krajów dyskutowało o tym, jak badania i innowacje mogą pomóc w realizacji priorytetów Europy. Politycy, badacze, innowatorzy i obywatele z Europy i spoza niej wzięli udział w ponad 50 wirtualnych sesjach i warsztatach na żywo podczas Europejskich Dni Badań i Innowacji, które odbyły się 28 i 29 września 2022 w Brukseli.

– Entuzjazm, kreatywność i poświęcenie uczestników czwartej edycji Europejskich Dni Badań i Innowacji podkreśliły, jak badania naukowe i innowacje mogą zmienić nasze życie. Ich cenny wkład pomoże nam ukształtować przyszły krajobraz badań i innowacji – powiedziała Marija Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.

Tematy dwudniowego wydarzenia obejmowały m.in.:

  • Nowy europejski program innowacji (European Innovation Agenda), który ustawi Europę w czołówce nowej fali innowacji i start-upów w zakresie zaawansowanych technologii,
  • Ogłoszenie laureatów Nagrody Przemysłu Przyszłości (Industry of the Future Award),
  • Oficjalne rozpoczęcie prac nad planem strategicznym Horyzont Europa na lata 2025-2027,
  • Ogłoszenie 100 więcej regionów i władz lokalnych, które podpiszą Kartę Misji UE ds. Adaptacji do Zmian Klimatu,
  • Europejski Zielony Ład i sposób, w jaki może on pomóc w zapewnieniu strategicznej autonomii UE, w tym poprzez badania i innowacje w dziedzinach takich jak energia, żywność i surowce,
  • Europejska inicjatywa reformy oceny badań, która zawiera niedawno opublikowaną umowę współtworzoną przez ponad 350 organizacji,
  • Nowy konkurs na Przyjaciół Badań Naukowych i Innowacji UE,
  • Znaczenie uwolnienia siły kultury i kreatywności dla UE.

Równolegle do konferencji zorganizowana została interaktywna przestrzeń cyfrowa EU R&I Days Village – kilka cyfrowych „domów”, które umożliwiały nawiązywanie kontaktów i tematycznie obejmowały ogólne zagadnienia programu Horyzont Europa, misji UE i Europejskiej Przestrzeni Badawczej. Ponadto na European Research and Innovation Exhibition   zostały zaprezentowane finansowane przez UE projekty badawcze i innowacyjne, które torują drogę do osiągnięcia celów misji UE.

Nagrania poszczególnych sesji są dostępne na stronie wydarzenia.

Europejskie Dni Badań i Innowacji (European Research and Innovation Days) to coroczne flagowe wydarzenie Komisji Europejskiej poświęcone badaniom i innowacjom, które w tym roku miało swoją czwartą edycję. Ubiegłoroczna wirtualna edycja zgromadziła ponad 21 tys. uczestników z ponad 100 różnych krajów.

(Źródło: Komisja Europejska)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.