Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

„Regiony na Horyzoncie” – czyli kwiecień z HPK Polska Północna

Ogólnopolska kampania Krajowego Punktu Kontaktowego „Regiony na Horyzoncie” wchodzi w kolejną fazę – w kwietniu skupimy się na działalności Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Północna (HPK PP), oferującego unikalny model wsparcia dla wszystkich podmiotów zainteresowanych programem Horyzont Europa.

Bohater miesiąca, Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Północna, to zespół specjalistów wspierających uczestnictwo jednostek naukowych, instytucji badawczych, przedsiębiorstw oraz innych podmiotów w programie Horyzont Europa. HPK PP prowadzi działalność na obszarze województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. ­­– Każde województwo ma swój wyjątkowy charakter, który przekłada się na bogaty i różnorodny potencjał aplikacyjny całego regionu – mówi Renata Downar-Zapolska, Kierowniczka HPK PP.

Horyzont Europa szansą rozwoju kariery naukowej

W drugim miesiącu kampanii „Regiony na Horyzoncie”, już 23 kwietnia 2024 r. HPK PP zaprasza na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, na Dzień Informacyjny HE pt. „Jak pokierować swoją karierą naukową i wykorzystać możliwości Horyzontu Europa?”.

Rejestracja

– Będzie to spotkanie stacjonarne z ekspertami Krajowego Punktu Kontaktowego i HPK Polska Północna, a także osobami realizującymi granty z Horyzontu Europa – mówi Agnieszka Murzec-Wojnar z olsztyńskiego biura HPK PP. – Opowiemy o możliwościach, jakie daje HE w zakresie rozwoju kariery naukowej, o tym jak zostać ekspertem KE i jak wykorzystać potencjał Wideningu – dodaje.

W kwietniu eksperci HPK PP przygotowali również trzy ciekawe szkolenia w trybie online – pierwsze z nich już 5 kwietnia na temat podpisywania umowy grantowej. Pozwoli ono uczestnikom nie tylko na zdobycie wiedzy dotyczącej całego procesu podpisywania umowy grantowej, ale również przygotuje do skutecznego i sprawnego prowadzenia projektu. Z kolei 10 kwietnia HPK PP zaprasza na szkolenie o tym, jak skutecznie poszukiwać partnerów do konsorcjum projektowego. Będzie to szansa na poznanie instrumentów ułatwiających poszukiwanie partnerów do konsorcjum, szczególnie w zakresie możliwości, jakie dają portale i platformy internetowe do obsługi i realizacji projektów (m.in. Funding & Tenders Portal, CORDIS). Natomiast 11 kwietnia HPK PP przybliży działania podejmowane w ramach platformy współpracy #Pomorski Horyzont dla podmiotów z woj. pomorskiego.

Makroregion Polska Północna w liczbach – udział w Horyzoncie Europa

Podmioty (np. jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy) i naukowcy reprezentujący Polskę Północną, czyli województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz warmińsko-mazurskie, zdobyli w Horyzoncie Europa w sumie ponad 35 mln euro dofinansowania netto – co stanowi około 8% wszystkich pozyskanych przez Polskę środków z HE, realizując 115 (ponad 12% wszystkich polskich) projektów, w tym koordynując 12 (niemal 11% polskich koordynacji w HE).

Porównując dotychczasowy udział makroregionu Polski Północnej w Horyzoncie Europa z analogicznym okresem poprzedniego programu ramowego (Horyzont 2020) możemy zaobserwować znaczny wzrost uzyskanego dofinansowania (z niecałych 20 do ponad 35 milionów euro, co daje wzrost o 81,3%). Również liczba uczestnictw charakteryzuje się dodatnią dynamiką (wzrost na poziomie 19,09%, ze 110 do 131 uczestnictw). Biorąc pod uwagę potencjał regionu, liczba koordynacji oraz unikalnych uczestników pozostają natomiast obszarem do rozwoju.

Już teraz aplikuj o granty HE!

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Północna oferuje bezpłatne, kompleksowe i profesjonalne wsparcie w zakresie pozyskiwania środków na badania, rozwój i innowacje w ramach Horyzontu Europa. Specjalizacjami szkoleniowymi HPK PP są:

  • rozwój kariery naukowej poprzez udział w Horyzoncie Europa,
  • portal Komisji Europejskiej – Funding & Tenders Portal,
  • jak zostać ekspertem oceniającym wnioski Horyzontu Europa,
  • poszukiwanie partnerów do projektów Horyzontu Europa.

HPK Polska Północna zachęca wszystkich do uczestnictwa w krajowych i regionalnych wydarzeniach. Podmiotom zainteresowanym złożeniem wniosku w ramach konkursów ogłaszanych w programie Horyzont Europa, HPK PP zapewnia również bezpłatne indywidualne konsultacje. – Czasami wystarczy jedna rozmowa, by zainspirować beneficjenta do rozwinięcia pomysłu w projekt. Dlatego oferujemy naszą wiedzę i doświadczenie, aby wspierać i prowadzić do sukcesu oraz wskazywać możliwości rozwoju, jakie daje Horyzont Europa ­– dodaje Downar-Zapolska. 

Lista kwietniowych szkoleń HPK Polska Północna

Data szkoleniaTematLink do rejestracji
5 kwietnia 2024
online
Ostatni krok do HORYZONTU – podpisywanie umowy grantowej, komunikacja i obieg dokumentów w projekcieRejestracja
10 kwietnia 2024
online
Poszukiwanie partnerów do konsorcjum projektowegoRejestracja
11 kwietnia 2024 online#PomorskiHoryzont – razem możemy więcejRejestracja
23 kwietnia 2024  stacjonarnie – UWM OlsztynJak pokierować swoją karierą naukową i wykorzystać możliwości Horyzontu Europa?Rejestracja

Pomożemy ci zrobić pierwszy krok w HE. Zapraszamy do kontaktu z HPK Polska Północna:

Politechnika Gdańska

ul. G. Narutowicza 11/12

80-233 Gdańsk

tel.: 58 347 24 12; 58 348 64 47;

58 348 60 58

e-mail: hpk@pg.edu.pl

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

ul. Prawocheńskiego 3

10-719 Olsztyn

tel.: 89 523 34 67

e-mail: hpk@uwm.edu.pl

Czytaj więcej:

https://www.gov.pl/web/hpk-polska-polnocna

https://www.facebook.com/HPKPolskaPolnocna

https://www.linkedin.com/in/hpk-polska-p%C3%B3%C5%82nocna-b14863254/

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.