Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Publiczne konsultacje agendy dla europejskiego partnerstwa na rzecz chorób rzadkich

Rozpoczęto konsultacje społeczne w sprawie projektu strategicznego programu badań i innowacji (SRIA) dla proponowanego partnerstwa na rzecz chorób rzadkich European Rare Diseases Partnership. Swoją opinią można się podzielić do 9 czerwca 2023.

Ambicją partnerstwa na rzecz chorób rzadkich jest wspieranie rozwiązań z zakresu poprawy zdrowia i dobrostanu 30 milionów ludzi żyjących z rzadkimi chorobami w Europie, poprzez lepszą profilaktykę, diagnostykę i leczenie. Inicjatywa będzie sprzyjać dostosowaniu i komplementarnemu uzupełnianiu się regionalnych, krajowych i europejskich programów badawczo-innowacyjnych szukając synergii i łącząc finansowanie, wkłady rzeczowe i infrastrukturę, tak aby tworzyć w oparciu o międzynarodowe inicjatywy badawcze skupiające się na chorobach rzadkich.

Zdefiniowanie SRIA ma decydujące znaczenie, ponieważ umożliwia zebranie i przedstawienie misji, wizji i wartości partnerstwa, a także długoterminowych celów i planów działania.

Wypełnij ankietę

W konsultacjach można wziąć udział do 9 czerwca 2023 roku.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.