Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Program pracy Horyzontu Europa na 2025 r. – wyraź swoją opinię

Komisja Europejska uruchomiła konsultacje na temat programu pracy Horyzontu Europa na 2025 rok w obszarach sześciu klastrów, infrastruktury badawczej, Europejskich Ekosystemów Innowacji (EIE), pięciu misji UE i działań przekrojowych oraz Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB). Każdy może wyrazić swoją opinię na temat jednego lub wielu z tych obszarów.

Komisja Europejska zaproponowała formę ankiety. Odpowiedzi na pytania w niej zawarte  przyczynią się do wspólnego projektowania prac programowych na rok 2025. Możliwość przesyłania opinii zakończy się 6 maja br. o godzinie 12.00 (CET).

Aby ustrukturyzować przesyłane komentarze, służby Komisji Europejskiej przygotowały dokument dla każdego z ww. obszarów.

Kontekst

Programy pracy określają, jakie są możliwości finansowania działań w zakresie badań naukowych i innowacji w drodze tematycznych zaproszeń do składania wniosków.

Główny program pracy Horyzontu Europa na rok 2025 jest opracowywany zgodnie z wytycznymi przyjętego w ostatnich tygodniach Planu Strategicznego na lata 2025–2027. W planie tym określono trzy kluczowe kierunki unijnego finansowania badań naukowych i innowacji na kolejne lata HE, którymi są: ekologiczna transformacja, transformacja cyfrowa oraz bardziej odporna, konkurencyjna, włączająca i demokratyczna Europa.

Więcej informacji:

Web page on the feedback opportunity for HE work programme 2025

HE Strategic Plan

Horizon Europe

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.