Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Program Pracy EIC na 2024 rok został opublikowany

Komisja Europejska przyjęła Program Prac Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC) na rok 2024. EIC będzie kontynuować finansowanie technologii strategicznych dla Europy i rozwój przedsiębiorstw. W Programie Prac EIC 2024 przewidziano finansowanie o wartości 1,2 miliarda euro.

Program prac EIC na 2024 r. omawia finansowanie w ramach trzech głównych programów:

  • EIC Pathfinder (256 mln euro) – dedykowany multidyscyplinarnym zespołom badawczym, w celu realizacji wizjonerskich badań naukowych, które mogą doprowadzić do przełomów technologicznych (finansowanie do 4 mln euro).
  • EIC Transition (94 mln euro) – finansowanie mające na celu przekształcenie wyników badań o potencjale rynkowym w innowacyjne produkty i usługi. W oparciu o wyniki uzyskane w ramach projektów EIC Pathfinder, ERC i po raz pierwszy także wyniki projektów realizowanych w ramach II Filaru PR Horyzont Europa (finansowanie do 2,5 mln euro).
  • EIC Akcelerator (675 mln euro) – dla start-upów i MŚP w celu opracowania i skalowania innowacji, które mogą stworzyć nowe rynki lub zaburzyć istniejące (finansowanie do 2,5 mln euro w formie grantu, praz inwestycje od 0,5 do 15 mln euro). Na inwestycje zarządzane przez EIC Fund, przeznaczono 405 mln euro, dodatkowe 180 mln euro przeznaczone zostaną na inwestycje w spółki wybrane w ramach poprzednich naborów w ramach programu EIC Accelerator.

Wszystkie projekty wspierane przez Europejską Radę ds. Innowacji otrzymują wsparcie w postaci usług akceleracji zwanych Business Acceleration Services, które zapewniają wsparcie mentorów i wiedzę specjalistyczną, a także networking.

Komisja Europejska zakończyła również restrukturyzację funduszu EIC Fund, przekazując udziały do Europejskiego Banku Inwestycyjnego, zachowując jednocześnie kontrolę nad polityką inwestycyjną Funduszu. Umożliwi to większą elastyczność w zarządzaniu portfelem inwestycji, który obejmuje już ponad 500 najbardziej obiecujących start-upów i przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu w Europie.

Zobacz Nowy Program Prac EIC 2024

Zapraszamy do udziału w webinariach informacyjnych Komisji Europejskiej, w czasie których omówione zostaną zmiany wprowadzone w nowym dokumencie:

Dowiedz się więcej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.