Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwa w obszarze transportu lotniczego i kolejowego ogłosiły wspólny konkurs

Europejskie partnerstwa Europe’s Rail i SESAR Joint Undertakings ogłosiły nabór do wspólnego konkursu z obszaru transport. Termin składania wniosków upływa 7 lutego 2024 r.

Konkurs Integrated air and rail network backbone for a sustainable and energy-efficient multimodal transport system dotyczy rozwiązań, które poprawią mobilność obywateli Europy, zwiększą integrację europejskich sieci lotniczych, kolejowych i są kluczowym elementem budowania zrównoważonego, inteligentnego i odpornego systemu mobilności.

Dzięki zapewnieniu lepszej łączności i płynności między obydwoma rodzajami transportu, pasażerowie na całym świecie będą mogli korzystać z bardziej przewidywalnej, przystępnej cenowo i zrównoważonej mobilności. Zaproszenie do składnia projektów (HORIZON-ER-JU-2023-FA1-SESAR) obejmuje tematy jak definicja jednego i wspólnie uzgodnionego planu operacji intermodalnych (port lotniczy/kolej), usługi wymiany informacji w czasie rzeczywistym oraz procesu zarządzania kryzysowego w sieci transportowej.

Zsynchronizowany transport

Finansowane działania w zakresie badań i innowacji nie tylko pomogą poprawić przewidywalność i punktualność przyszłych rozwiązań w zakresie zarządzania ruchem w przypadku podróży lotniczych i kolejowych, ale także zmniejszą zatory na lotniskach i stacjach kolejowych oraz wokół nich, a także poprawią swobodny i sprawny ruch pasażerów. Składane wnioski projektowe powinny wskazać rozwiązania w zakresie wspierania łączności transportu multimodalnego na linii lotnisko-kolej w a także obejmujących inne rodzaje środków transportu miejskiego m.in tramwaje, metro i autobusy. Działania te przyniosą także korzyści dla środowiska w zakresie emisji, hałasu i jakości powietrza.

Tematyka konkursowa zbieżna jest z treścią strategii na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności, której celem jest urzeczywistnienie połączonej i zautomatyzowanej mobilności multimodalnej do 2030 r.

Termin składania ofert upływa 7 lutego 2024 r.

Więcej informacji na stronie partnerstw European Rail JU, SESAR JU

Pytania proszę kierować pod adresem: info-call@rail-research.europa.eu

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.