Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarty nabór na stanowisko prezesa zarządu Europejskiej Rady ds. Innowacji

  • Opublikowano: 22 listopada 2021
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska zaprasza wybitnych liderów innowacji do ubiegania się o stanowisko prezesa zarządu EIC. Termin składania ofert upływa 17 grudnia 2021 r.

Prezes zarządu Europejskiej Rady ds. Innowacji to nowe stanowisko utworzone w celu sprawowania funkcji kierowniczej w Radzie i przewodniczenia nowo wybranemu zarządowi EIC.

CZYTAJ TAKŻE:  Kinga Stanisławska wśród 20 członków nowego zarządu EIC

Stanowisko jest w pełnym wymiarze czasu pracy z kadencją ograniczoną do czterech lat, z możliwością jednokrotnego odnowienia. Wnioskodawcy muszą być obywatelami państwa członkowskiego UE.

Do jego obowiązków należeć będzie:

  • Przewodniczenie zarządowi EIC, przygotowywanie jego posiedzeń, przydzielanie zadań członkom i w razie potrzeby ustanawianie specjalnych podgrup, np. w celu identyfikacji pojawiających się trendów technologicznych w ofercie EIC;
  • Reprezentowanie EIC i aktywne angażowanie się w jej promocję wśród kluczowych odbiorców (start-upów, innowatorów, naukowców, inwestorów, ekosystemy innowacji) w Europie i poza nią;
  • Utrzymywanie kontaktów z Komisją i państwami członkowskimi.

Nowy prezes zostanie powołany w pierwszym kwartale 2022 roku.

Termin składania kandydatur upływa 17 grudnia 2021 r. o godzinie 12:00 czasu brukselskiego.

Aby uzyskać więcej informacji, w tym o tym jak aplikować, zapoznaj się z ogłoszeniem o naborze.

(Źródło: EIC)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.