Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Napisy w języku angielskim zachęcające do aplikowania w konkursie IHI

Otwarte konkursy 4 i 5 Inicjatywy na rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia

Europejskie partnerstwo w programie Horyzont Europa Inicjatywa na rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia otworzyło 27 lipca 2023 dwa nowe konkursy: IHI Call 4 i Call 5. Nabory są otwarte odpowiednio: do 8 listopada 2023 (krótki wniosek) i 16 stycznia 2024.

Call 4 o identyfikatorze HORIZON-JU-IHI-2023-04-02-two-stage jest konkursem dwuetapowym na projekty  badawcze i innowacyjne (RIA). Tematy dotyczą m.in. 3R, gromadzenia próbek krwi od pacjentów, badań klinicznych i wpływu opieki zdrowotnej na środowisko. Maksymalny wkład finansowy IHI przewidziany na te tematy wynosi 83 350 000 euro.

  • Temat 1: Poszerzanie wiedzy translacyjnej u mini-świnek: droga do ograniczenia i zastąpienia zwierząt z rzędu naczelnych w nieklinicznej ocenie bezpieczeństwa.
  • Temat 2: Zorientowane na pacjenta pobieranie/gromadzenie próbek krwi w celu umożliwienia zdecentralizowanych badań klinicznych i poprawy dostępu do opieki zdrowotnej.
  • Temat 3: Integracyjne badania kliniczne na rzecz sprawiedliwego dostępu do badań klinicznych w Europie.
  • Temat 4: Ustanowienie nowatorskich podejść w celu poprawy badań klinicznych nad chorobami rzadkimi i bardzo rzadkimi.
  • Temat 5: Bezpieczne i zrównoważone w fazie projektowania (SSbD) opakowania i rozwiązania w zakresie urządzeń jednorazowego użytku dla produktów opieki zdrowotnej.
  • Temat 6: Zrównoważony rozwój w obiegu zamkniętym i wytwarzanie produktów opieki zdrowotnej oraz ich ilościowa ocena wpływu na środowisko.

Krótkie wnioski do pierwszego etapu należy składać do 8 listopada 2023 r.  (godz.17:00).
Termin składania pełnego wniosku upłynie 23 kwietnia 2024 r. (godz. 17:00)

Call 5 o identyfikatorze HORIZON-JU-IHI-2023-05 jest konkursem jednoetapowym na projekty badawcze i innowacyjne (RIA). Tematy dotyczą: 3R, teranostyki, zarządzania udarem i danych syntetycznych. Przewidziany budżet: 115 mln euro.

  • Temat 1: Przyspieszenie wdrażania metodologii nowego podejścia i innych innowacyjnych podejść niezwierzęcych do opracowywania, testowania i produkcji technologii medycznych.
  • Temat 2: Opracowanie i udowodnienie zasad nowych zastosowań klinicznych rozwiązań teranostycznych.
  • Temat 3: Ulepszone metody przewidywania, wykrywania i leczenia na potrzeby kompleksowego leczenia udaru mózgu.
  • Temat 4: Maksymalizacja potencjału generowania danych syntetycznych w zastosowaniach opieki zdrowotnej.

Termin składania pełnego wniosku: 16 stycznia 2024 r. (godz. 17:00)

Więcej informacji, dokumentację konkursową (w tym obszerny przewodnik dla wnioskodawców), szczegóły dotyczące składania wniosków oraz wskazówki, jak znaleźć partnerów do projektu, można znaleźć na stronie internetowej IHI.

Sesje informacyjne i nawiązywanie kontaktów

IHI Call Days dla naborów 4 i 5 odbyły się między 19 a 29 czerwca 2023. Obejmowały one sesje informacyjne dotyczące tematów, zasad i procedur oraz przygotowania finansowych części wniosku, a także sesje pitchingowe dotyczące tematów. Są dostępne nagrania i prezentacje z tych wydarzeń.

Uczestnicy mogą również skorzystać ze strony internetowej IHI, aby znaleźć potencjalnych partnerów do projektu.

Pytania można kierować pod adresem: applicants@ihi.europa.eu

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.