Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowy Europejski Bauhaus: głosuj na ulubionego finalistę NEB Prizes 2024

Zachęcamy do wsparcia swoim głosem ulubionego finalisty Nagrody Nowego Europejskiego Bauhausu (New European Bauhaus Prizes 2024)! W tym roku wśród Nagród znajdzie się nagroda specjalna będąca wyrazem uznania dla wysiłków na rzecz odbudowy w duchu Nowego Europejskiego Bauhausu w Ukrainie. Głosowanie jest otwarte do 27 marca.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas oficjalnej ceremonii wręczenia Nagród, która odbędzie się 12 kwietnia 2024 r. podczas Festiwalu Nowy Europejski Bauhaus.

Festiwal Nowy Europejski Bauhaus odbędzie się w dniach 9–14 kwietnia 2024 r. w Brukseli (Muzeum Sztuki i Historii Parc du Cinquatenaire). Zgromadzi ludzi z całego świata, aby podzielili się swoją wizją i działaniami na rzecz przyszłości zrównoważonej, pięknej i włączającej. Festiwal jest bezpłatny i otwarty dla każdego. Zapisy rozpoczęły się 18 lutego.

Zarejestruj się

Festiwal skupi się na wynikach osiągniętych od czasu uruchomienia Nowego Europejskiego Bauhausu trzy lata temu. Będzie prezentować projekty Nowego Europejskiego Bauhausu, świętować historie sukcesu i dać społeczności możliwość spotkań, wymiany i budowania dalszych sieci. Będzie się składać z czterech ścieżek:

  • Forum dyskusji na temat Nowego Europejskiego Bauhausu,
  • Targów prezentujących projekty,
  • Festiwalu będącego uroczystością kulturalną
  • oraz wydarzeń satelitarnych organizowanych niezależnie w Brukseli i innych miejscach w Europie i na świecie.

Nowy europejski Bauhaus staje się wielojęzyczny!

Wydanie Biuletynu prowadzone jest w trzech językach roboczych Komisji Europejskiej: angielskim (EN), francuskim (FR) i niemieckim (DE). A nowa europejska strona Bauhausu jest już dostępna we wszystkich 24 językach urzędowych UE!  Aby wykonać automatyczne tłumaczenie, należy wykonać następujące proste kroki:

  1. Klikamy ikonę kuli ziemskiej na górnym banerze
  2. Wybieramy preferowany język
  3. Potwierdzamy tłumaczenie.

Tłumaczenie może zająć chwilę, ale gdy jest już gotowe, można bezproblemowo poruszać się po całej witrynie, w tym po stronach Festiwalu.

Europejskie partnerstwo na rzecz niedrogich mieszkań

KE zamierza powołać międzysektorowe partnerstwo na rzecz niedrogich mieszkań. W tym celu otworzyła zaproszenie do składania wniosków pt. „Zwiększanie zdolności MŚP i zainteresowanych stron do udziału w projektach renowacyjnych poprzez europejskie partnerstwo Inicjatywa na rzecz Niedrogich Mieszkań (Affordable Housing Initiative European Partnership)”.

Budżet konkursu wynosi 1 milion euro (finansowanie na poziomie 90%) i ma służyć utworzeniu europejskiego partnerstwa w celu wspierania działań w zakresie renowacji i budowy niedrogich mieszkań socjalnych.

Z jednej strony partnerstwo AHI będzie działać jako baza wiedzy specjalistycznej na poziomie UE, zapewniając wiedzę fachową, dobre praktyki i możliwości transferu wiedzy każdej zainteresowanej organizacji zajmującej się konceptualizacją, planowaniem, finansowaniem lub realizacją projektu budowy lub renowacji obiektu z niedrogimi mieszkaniami socjalnymi.

Termin składania wniosków: 9 kwietnia 2024 r., godz. 17:00 (CET)

Aktualności dot. NEB znaleźć można na stronie KPK ds NEB pod poniższym adresem: https://lukasiewicz.gov.pl/nowy-europejski-bauhaus/

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.