Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nie tylko Horyzont Europa – sprawdź konkursy w ramach trwających projektów

Uprzejmie przypominamy, iż poza możliwościami w otwartych, „standardowych” konkursach programu Horyzont Europa, trwają nabory (konkursy) w ramach projektów, które zostały sfinansowane z programu Horyzont 2020 i w działaniach mają budżet na przeprowadzenie konkursów dla stron trzecich, na innowacyjne rozwiązania.

Podajemy trzy przykładowe konkursy (pełna lista konkursów):

StairwAI – Call Announcement_1st Open Call for Pilots

StairwAI – Stairway to AI: Ease the Engagement of Low-Tech users to the AI-on-Demand platform through AI

 • Otwarcie konkursu: 13 stycznia 2022, 13:00
 • Zamknięcie konkursu: 15 marca 2022, 13:00
 • Wysokość grantu: 60 000 euro i 6-miesięczny program wsparcia dla MŚP, które chciałyby wdrożyć rozwiązania oparte na AI, a nie posiadają doświadczenia w zakresie sztucznej inteligencji. Opracowane w ramach StairwAI rozwiązania powinny dotyczyć jednego z 9 wyzwań (challenge).

Więcej informacji znajduje się na stronie naboru.

SecurIT- Call Announcement_1st Open Call

SecurIT – New industrial value chain for safe, secure and resilient cities and territories

 • Otwarcie konkursu: 25 stycznia 2022, 13:00
 • Zamknięcie konkursu: 26 kwietnia 2022, 17:00
 • Wysokość grantu: do 88 000 euro dla MŚP (aplikujących w konsorcjach złożonych z co najmniej dwóch firm), które chciałyby opracować prototyp lub przeprowadzić demonstrację rozwiązania w obszarze bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa w 3 domenach:
 • Sensitive Infrastructure protection
 • Disaster Resilience
 • Protection of Public Spaces – Major Events

Więcej informacji znajduje się na stronie naboru.

Konkurs dla start-upów i przedsiębiorstw typu scale-up zajmujących się technologiami medialnymi:

STADIEM – Startup Driven Innovation in European Media

 • Otwarcie konkursu: 15 grudnia 2021
 • Zamknięcie konkursu: 28 lutego 2022
 • Wysokość dofinansowania: wybrane przedsiębiorstwa typu start-up i scale-up mogą otrzymać do 150 000 euro dofinansowania w ramach 4-fazowego programu.

Program akceleracji i pilotażu STADIEM skupia start-upy, scale-upy, organizacje medialne i inwestorów, aby wspierać rozwój rozwiązań dla mediów nowej generacji. Celem jest zwiększenie możliwości i przyspieszenie sukcesu innowacyjnych firm poprzez rozwój i wzrost w ścisłej współpracy z partnerami korporacyjnymi i venture.

28 stycznia 2022 r. odbędzie się webinarium prezentujące założenia konkursu w ramach projektu STADIEM.
Informacja o webinarium oraz rejestracja na stronie STADIEM.

Europejskie granty kaskadowe dla MŚP

Granty kaskadowe zwane są również finansowaniem dla stron trzecich (Financial support to Third Parties – FSTP). Jest to mechanizm Komisji Europejskiej służący do dystrybucji środków publicznych w celu pomocy beneficjentom, takim jak przedsiębiorstwa typu start-up, scale-up, MŚP, czasami we współpracy z uczelniami wyższymi lub podmiotami publicznymi we wdrażaniu, rozwoju lub testowaniu innowacyjnych rozwiązań. Ta metoda finansowania ma na celu uproszczenie procedur administracyjnych, stworzenie przyjaznego dla MŚP schematu składania wniosków, poprzez umożliwienie niektórym projektom finansowanym przez Komisję Europejską (w ramach Programu H2020 oraz obecnie Horyzontu Europa) ogłaszania otwartych konkursów (tzw. open calls). Celem tego typu finansowania jest szersze dotarcie do potencjalnych zainteresowanych.

Jak działa finansowanie dla stron trzecich

Więcej konkursów w ramach finansowania kaskadowego.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.