Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

MSCA: pierwsze konkursy w programie Horyzont Europa

22 czerwca 2021 r. roku Komisja Europejska otworzyła konkurs MSCA & Citizens w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie (Marie Skłodowska-Curie Actions – MSCA). Otwarte są też nabory wniosków w ramach MSCA Doctoral Networks (DN) oraz MSCA Postdoctoral Fellowships (PF). Zainteresowanych zapraszamy na nasze szkolenia z pisania wniosków!

MSCA wspiera naukowców i naukowczynie na wszystkich etapach kariery, finansując badania oraz szkolenia prowadzone w Europie i krajach pozaeuropejskich. Jednocześnie umożliwia instytucjom zatrudnianie badaczy i badaczek i udział ich kadry naukowej w międzynarodowych projektach badawczo-szkoleniowych. Projekty mogą być realizowane w każdej dyscyplinie naukowej i dotyczyć zarówno badań podstawowych jak i aplikacyjnych. Podstawowym wymogiem jest międzynarodowa mobilność naukowców, pożądana jest mobilność międzysektorowa.

Dokumenty konkursowe są dostępne w komisyjnym portalu Funding and Tender Opportunities.

MSCA Doctoral Networks: sieci dla doktorantów
Termin składania wniosków: 16 listopada 2021 r., godz. 17:00 CET
Strona konkursu: LINK

MSCA Postdoctoral Fellowships: granty dla naukowców ze stopniem doktora
Termin składania wniosków: 12 października 2021 r., godz. 17:00 CET
Strona konkursu: LINK

MSCA and Citizens: projekty mające przybliżyć naukę i zawód naukowca społeczeństwu poprzez organizację Europejskiej Nocy Naukowca.
Termin składania wniosków: 7 października 2021 r., godz. 17:00 CET
Strona konkursu: LINK

Zapraszamy na konsultacje osoby oraz instytucje planujące złożyć wniosek w najbliższych konkursach. Dane kontaktowe naszych ekspertów z zakresu MSCA znajdują się po prawej stronie.

Osoby przygotowujące wnioski o grant zapraszamy na Nasze szkolenia!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.