Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot. Pixabay.com

Konsultacje publiczne strategicznego programu B+I partnerstwa Blue Economy

Poniższy wpis jest wpisem archiwalnym

Rozpoczęto konsultacje społeczne w sprawie projektu strategicznego programu badań i innowacji (SIRA) dla proponowanego partnerstwa „A climate neutral, sustainable and productive Blue Economy”.

Ambicją partnerstwa Blue Economy jest wspieranie rozwiązań z zakresu: technologii cyfrowych, obserwacji, gospodarki o obiegu zamkniętym, zarządzania opartego na ekosystemie oraz energii odnawialnej. Inicjatywa będzie sprzyjać dostosowaniu i komplementarnemu uzupełnianiu się regionalnych, krajowych i europejskich programów badawczo-innowacyjnych szukając synergii i łącząc finansowanie, wkłady rzeczowe i infrastrukturę, tak aby tworzyć w oparciu o międzynarodowe inicjatywy badawcze skupiające się na morzach.

Zdefiniowanie SIRA ma decydujące znaczenie, ponieważ umożliwia zebranie i przedstawienie misji, wizji i wartości partnerstwa, a także długoterminowych celów i planów działania.

Wypełnij ankietę

W konsultacjach można wziąć udział do 16 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.