Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konsultacje programu badań i innowacji partnerstwa na rzecz bezemisyjnego transportu wodnego

Trwają otwarte konsultacje związane z aktualizacją Strategicznego Programu Badań i Innowacji europejskiego partnerstwa na rzecz bezemisyjnego transportu wodnego (Zero Emission Waterborne Transport). Podziel się swoją opinią na temat potrzeb B+R w tym zakresie!

Współprogramowane partnerstwo Zero Emission Waterborne Transport (ZEWT) zostało ustanowione w celu przyspieszenia wdrażania bezemisyjnych rozwiązań dla transportu wodnego.

Aktualny Program Badań i Innowacji dla partnerstwa ZEWT został opublikowany w czerwcu 2021 r. Od tego czasu na poziomie Unii Europejskiej podjęto szereg decyzji odnoszących się do transformacji transportu np. opublikowano Strategię na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności, przyjęto pakiet Fit for 55, wprowadzono nowe środki na poziomie IMO oraz NAIADES3. To kluczowe zmiany w polityce, które wyznaczają nowe ramy realizacji założeń bezemisyjnego transportu wodnego.

W związku z powyższym rozpoczęto pierwszą półroczną aktualizację Strategicznego Programu Badań i Innowacji (Strategic Research and Innovation Agenda – SRIA) partnerstwa ZEWT, a wszystkie zainteresowane strony są zaproszone do wzięcia udziału w Otwartych Konsultacjach. Jest to pierwsza runda konsultacji, której celem jest zebranie opinii na temat potrzeb B+R w ramach partnerstwa ZEWT, odzwierciedlających nową sytuację społeczno-gospodarczą, polityczną i regulacyjną.

Jest to punkt wyjścia do rewizji SRIA (po pierwszej rundzie wewnętrznych informacji zwrotnych), a obecnie nie obejmuje jeszcze perspektyw dla WP 2025-2027. Obecnie trwa zbieranie danych z projektów wspieranych w ramach WP 2021-2024. Część strategiczna zostanie zaktualizowana w kolejnej wersji SRIA.

Aktualna wersja (oparta na informacjach zwrotnych otrzymanych wewnętrznie) Strategicznego programu badań i innowacji partnerstwa ZEWT jest dostępna TUTAJ.

Termin konsultacji został wydłużony do 9 czerwca 2023:

Wypełnij ankietę

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.