Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Napis angielski: Finansowanie z Horyzontu Europa | Kultura, kreatywność i społeczeństwo włączające | Aplikuj do 20 kwietnia 2022

Konkurs 2022 w klastrze 2: 264 mln euro na projekty sektora kulturalno-kreatywnego

  • Opublikowano: 21 stycznia 2022
  • Autor: redakcja

20 stycznia 2022 r. Komisja Europejska otworzyła nabór w nowym konkursie Klastra 2 programu Horyzont Europa: Kultura, kreatywność i społeczeństwo włączające. Budżet przeznaczony na ten konkurs opiewa na 264 mln euro. Wnioski można składać do 20 kwietnia 2022 r.

W tym naborze do wyboru jest 29 tematów konkursowych. Tematyka dotyczy badań i innowacji w obszarach demokracji, dziedzictwa kulturowego, sektorów kreatywnych (w tym m.in. przemysłu filmowego i muzycznego), rynków pracy czy ekonomii.

Do składania wniosków projektowych zaproszone są konsorcja składające się z co najmniej trzech niezależnych organizacji z trzech różnych krajów (z których dwie w państwach członkowskich UE lub krajach stowarzyszonych). Zamkniecie naboru to 20 kwietnia 2022.

Wnioski będą oceniane przez niezależnych ekspertów Komisji Europejskiej. Wyniki oceny powinny być znane do 20 grudnia 2022 r. Koordynatorzy wybranych do finansowania projektów zostaną zaproszeni do podpisania umowy grantowej i realizacja projektów rozpocznie się w styczniu 2023 r.

Obejrzyj nagrania z dnia informacyjnego KE na temat konkursów w klastrze 2.

Zachęcamy również do aktywnego korzystania z platformy spotkań brokerskich, dedykowanej poszukiwaniu partnerów do wspólnego złożenia wniosku, jak również do dołączania się do tworzących się zespołów. W platformie znajduje się prawie 1000 zarejestrowanych uczestników, prawie 250 ofert współpracy projektowej oraz prezentacje pitch. Do dnia zamknięcia bieżącego konkursu (20 kwietnia) można rejestrować się w platformie i umawiać spotkania online z wybranymi uczestnikami.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.