Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkurs MSCA Staff Exchanges 2021 – system naboru wniosków otwarty

  • Opublikowano: 25 października 2021
  • Autor: redakcja

Granty MSCA Staff Exchanges promują międzynarodową, międzysektorową i interdyscyplinarną współpracę w dziedzinie badań i innowacji poprzez wymianę personelu oraz dzielenie się wiedzą na każdym etapie łańcucha innowacji. Budżet konkursu 2021 to 72,5 mln euro. Wnioski należy składać do 9 marca 2022 r.

MSCA Staff Exchanges to 4-letnie projekty badawczo-innowacyjne realizowane poprzez oddelegowanie pracowników (naukowców, doktorantów oraz kadry zarządzającej, administracyjnej i technicznej) pomiędzy instytucjami z różnych krajów tworzącymi konsorcjum projektu. Konsorcjum powinno składać się z minimum 3 organizacji zlokalizowanych w 3 różnych krajach, o kompetencjach wzajemnie się uzupełniających.

Celem są badania naukowe realizowane wspólnie przez konsorcjum, a także wymiana wiedzy i pomysłów (na każdym etapie łańcucha innowacji) przynoszących nowe rozwiązania, produkty i usługi oraz przyczyniające się do rozwoju innowacji oraz międzynarodowej, międzysektorowej i interdyscyplinarnej współpracy.

Aplikuj

Otwarcie tegorocznego naboru wniosków planowane było 7 października 2021, jednakże opóźniło się ze względu na problemy techniczne z elektronicznym systemem składania wniosków. Termin składania wniosków nie zmienił się i upływa 9 marca 2022 r.

Więcej informacji na stronie REA.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.