Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
W szarym, nieregularnym kole logo z napisem New European Bauhaus

KE zbiera opinie nt. priorytetów dla instrumentu Nowy Europejski Bauhaus na lata 2025-27

Komisja Europejska opublikowała kwestionariusze, które pomogą określić plan działania na lata 2025-2027 dotyczący Nowego Europejskiego Bauhausu (New European Bauhaus – NEB). Podziel się swoją opinią do 17 września 2024!

Kwestionariusz dla zainteresowanych stron Kwestionariusz dla organów krajowych

Kwestionariuszom towarzyszy dokument określający zakres, który zawiera informacje na temat instrumentu Nowego Europejskiego Bauhausu.

Instrument ten, ustanowiony w planie strategicznym programu Horyzont Europa na lata 2025-27, obejmuje pełny cykl wdrażania rozwiązań dla dzielnic poprzez połączenie dwóch komponentów: części dotyczącej badań naukowych i innowacji, finansowanej ze środków programu Horyzont Europa w wysokości około 120 mln euro rocznie oraz części dotyczącej wdrażania realizowanej w ramach inwestycji z różnych programów UE.

Z punktu widzenia badań naukowych i innowacji instrument ma trzy obszary zainteresowania: połączenie zielonej transformacji, włączenia społecznego i demokracji lokalnej; podejścia oparte na obiegu zamkniętym i regeneracji, stosowane w środowisku budowlanym; oraz innowacyjne finansowanie i nowe modele biznesowe na rzecz transformacji dzielnic. Aby przeprowadzić transformację inspirowaną przez Nowy Europejski Bauhaus na dużą skalę, komponent dotyczący wdrażania będzie łączył finansowanie unijne, publiczne i prywatne w celu wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, wspierania edukacji, przekwalifikowania i podnoszenia kwalifikacji, budowania zdolności.

Ankieta będzie otwarta do 17 września 2024 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.