Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo europejskie na rzecz zrównoważonej Niebieskiej Gospodarki

Sustainable Blue Economy Partnership

Celem partnerstwa jest osiągnięcie założeń długoterminowej wizji strategicznej „Czysta planeta dla wszystkich”, strategii Europejski Zielony Ład oraz europejskich polityk wodnych. Działania inicjatywy będą ukierunkowane na neutralność klimatyczną Europy oraz zrównoważoną i wydajną Niebieską Gospodarkę, która przyczyni się do zachowania różnorodności biologicznej do 2030 roku.

Ambicją partnerstwa Blue Economy jest wspieranie rozwiązań z zakresu: technologii cyfrowych, obserwacji, gospodarki o obiegu zamkniętym, zarządzania opartego na ekosystemie oraz energii odnawialnej.

Inicjatywa będzie sprzyjać dostosowaniu i komplementarnemu uzupełnianiu się regionalnych, krajowych i europejskich programów badawczo-innowacyjnych szukając synergii i łącząc finansowanie, wkłady rzeczowe i infrastrukturę, tak aby tworzyć w oparciu o międzynarodowe inicjatywy badawcze skupiające się na morzach.

Strona partnerstwa Blue Economy.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.