Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIC Transition

Wiele projektów badawczych generuje nowe, często nieoczekiwane możliwości dla dalszych zastosowań komercyjnych lub społecznych. EIC Transition to inicjatywa, która ma pozwolić na dalszy rozwój i wykorzystanie pomysłów, które dostały już dofinansowanie we wcześniejszych projektach.

Dla kogo?

Warunkiem koniecznym aplikowania jest bazowanie na dofinansowanym projekcie:

  • Pathfinder, FET (Future and Emerging Technologies)
  • ERC Proof of Concept.

Wnioskodawca może być członkiem dotychczasowego konsorcjum, bądź instytucją z zewnątrz. Niezbędne jest wtedy podpisanie umów z właścicielami lub posiadaczami praw do wykorzystania rezultatów projektu.

Aplikować można:

  • Indywidualnie – jako pojedyncze MŚP lub instytucja badawcza/jednostka akademicka
  • W konsorcjum – od 2 do 5 partnerów reprezentujących MŚP, duże firmy, instytucje badawcze, jednostki akademickie, instytucje reprezentujące użytkowników końcowych.

Co oferuje?

EIC Transition może wspierać poza podstawowymi badania, działania od rozwoju technologii i projektowania produktów po modelowanie biznesowe i strategię komercjalizacji dotarcia na rynek. W ramach projektu można rozwijać technologię w zakresie od walidacji w laboratorium (4 TRL) po prototyp (5/6 TRL). Instrument oferuje grant w wysokości do 2,5 mln euro.

Uczestnictwo w programie Transition może być przygotowaniem do instrumentu EIC Accelerator.

Terminy naborów 2024:

  • EIC Transition Open
  • 18 września 2024

.

Przydatne linki:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.