EIC Transition
Wiele projektów badawczych generuje nowe, często nieoczekiwane możliwości dla dalszych zastosowań komercyjnych lub społecznych. EIC Transition to inicjatywa, która ma pozwolić na dalszy rozwój i wykorzystanie pomysłów, które dostały już dofinansowanie we wcześniejszych projektach.
Dla kogo?
Warunkiem koniecznym aplikowania jest bazowanie na dofinansowanym projekcie:
- Pathfinder, FET (Future and Emerging Technologies)
- ERC Proof of Concept.
Wnioskodawca może być członkiem dotychczasowego konsorcjum, bądź instytucją z zewnątrz. Niezbędne jest wtedy podpisanie umów z właścicielami lub posiadaczami praw do wykorzystania rezultatów projektu.
Aplikować można:
- Indywidualnie – jako pojedyncze MŚP lub instytucja badawcza/jednostka akademicka
- W konsorcjum – od 2 do 5 partnerów reprezentujących MŚP, duże firmy, instytucje badawcze, jednostki akademickie, instytucje reprezentujące użytkowników końcowych.
Co oferuje?
EIC Transition może wspierać poza podstawowymi badania, działania od rozwoju technologii i projektowania produktów po modelowanie biznesowe i strategię komercjalizacji dotarcia na rynek. W ramach projektu można rozwijać technologię w zakresie od walidacji w laboratorium (4 TRL) po prototyp (5/6 TRL). Instrument oferuje grant w wysokości do 2,5 mln euro.
Uczestnictwo w programie Transition może być przygotowaniem do instrumentu EIC Accelerator.
Terminy naborów 2023:
|
|
.
Przydatne linki: