Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejskie partnerstwo na rzecz czystego wodoru – dołącz do interesariuszy!

Europejskie partnerstwo na rzecz czystego wodoru (European Partnership for Clean Hydrogen) zaprasza do wyrażania zainteresowania członkostwem. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 stycznia 2022 r. Inicjatywa jest partnerstwem instytucjonalnym z ukierunkowaniem na czysty wodór.

Celem partnerstwa jest przyspieszenie rozwoju i doskonalenia zaawansowanych technologii czystego wodoru. Poprzednio inicjatywa działała w formie wspólnego przedsięwzięcia na rzecz ogniw paliwowych i wodoru (Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking FCH JU). W związku z tym partnerstwo opiera się na 13-letniej współpracy sektora publicznego i prywatnego ramach FCH JU. Niewątpliwie pomagają one tworzyć czysty wodór. Wspierają więc działania pomagające  innowacyjnym technologiom ukończyć fazę eksperymentalną i przejść do wykorzystania ich przez przemysł, przedsiębiorstwa i konsumentów. Dlatego też Komisja Europejska, przemysł ogniw paliwowych i wodorowych (Hydrogen Europe) oraz środowisko badawcze (Hydrogen Europe Research) są aktywnymi członkami partnerstwa na rzecz czystego wodoru i współdziałają na rzez całej Europy. Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ.

Z pewnością każda instytucja zainteresowana przemysłem wodorowym powinna rozważyć członkostwo w partnerstwie. Właśnie nadarzyła się okazja, by to zrobić. Partnerstwo na rzecz czystego wodoru ogłasza zaproszenie do wyrażenia zainteresowania członkostwem w jego grupie interesariuszy. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 stycznia 2022 roku. Szczegóły TUTAJ. Twórzmy  czysty wodór w partnerstwie!

Więcej o partnerstwach w Horyzoncie Europa  znajdą Państwo TUTAJ .

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.