Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejskie Partnerstwo na rzecz Bioróżnorodności – webinarium przed pierwszym konkursem

  • Opublikowano: 27 września 2021
  • Autor: redakcja

Narodowe Centrum Nauki oraz Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące pierwszego międzynarodowego konkursu na projekty badawcze, ogłaszanego przez Europejskie Partnerstwo na rzecz Bioróżnorodności. Webinarium odbędzie się 5 października 2021 r.

Europejskie Partnerstwo na rzecz Bioróżnorodności (European co-funded Partnership on Biodiversity under Horizon Europe) zostaje powołane do życia w ramach II filaru programu Horyzont Europa i będzie współfinansowane ze środków Komisji Europejskiej. Ma stanowić europejską platformę skupiającą krajowe oraz regionalne programy badań i innowacji na rzecz ochrony i wzmacniania bioróżnorodności na Ziemi.

Oficjalnie partnerstwo rozpocznie działalność w październiku 2021 roku jako następca sieci BiodivERsA.

Polska znajdzie się wśród ponad 30 krajów członkowskich tej sieci. Instytucją partnerską będzie Narodowe Centrum Nauki (NCN), które w pierwszym konkursie pełni ważną rolę Sekretariatu Konkursu.

Pierwszy konkurs na projekty badawcze zatytułowany Supporting the protection of biodiversity and ecosystems across land and sea zostanie ogłoszony na początku października 2021 i obejmie następujące obszary tematyczne:

  • Knowledge for identifying priority conservation areas, establishing effective and resilient ecological networks, enhancing species-based protection, and preserving genetic diversity,
  • Multiple benefits and costs of biodiversity and ecosystem protection: synergies and trade-offs,
  • Effective management and equitable governance to deliver bold conservation outcome.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć ekosystemów lądowych, wodnych i morskich.

Uczestnicy spotkania będą mogli usłyszeć wystąpienia przedstawicieli Partnerstwa oraz NCN dotyczące działalności sieci, obszarów tematycznych i wymogów konkursowych, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i krajowym. Gościem spotkania będzie także przedstawiciel Krajowego Punktu Kontaktowego w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, który zaprezentuje pozostałe partnerstwa powstające w klastrze 6. Horyzontu Europa.

Agenda

Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na badania i innowacje dotyczące bioróżnorodności. Webinarium odbędzie się 5 października 2021 r. o godz. 10.00, czyli kilka dni po otwarciu naboru wniosków w konkursie Partnerstwa. Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu prosimy o dokonanie rejestracji za pomocą formularza.

Rejestracja

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 3 października 2021.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.