Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ERC Mentoring Initiative w Polsce – wsparcie dla naukowców

  • Opublikowano: 25 lipca 2022
  • Autor: redakcja

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council) uruchomiła nową inicjatywę mentoringową, która ma pomóc w zwiększeniu uczestnictwa w grantach ERC instytucji z państw osiągających mniejsze sukcesy w staraniu się o granty z programów ramowych, w tym z Polski.

Rada utworzyła bazę mentorów, składającą się z naukowców, którzy wcześniej zasiadali w panelach oceniających ERC oraz laureatów ERC, w celu wsparcia naukowców aplikujących o granty ERC.

W Polsce do inicjatywy przystąpiły wspólnie największe agencje finansujące badania: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oraz Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej. Agencje umożliwiły swoim laureatom spełniającym kryteria aplikowania o grant ERC skorzystanie z ERC Mentoring Initiative i sfinansowanie kosztów udziału w niej ze środków już realizowanych projektów krajowych.

Zainteresowani naukowcy mogą zgłaszać się do Działu Krajowego Punktu Kontaktowego w NCBR, który pełni rolę Koordynatora inicjatywy. DKPK będzie wskazywać mentorów z bazy udostępnionej przez ERC i inicjować kontakt pomiędzy aplikującym a mentorem.

Szczegółowy opis zasad działania ERC Mentoring Initiative dostępny jest na stronie internetowej programu.

Nabór ma charakter ciągły, a wnioski przyjmowane są poprzez interaktywny formularz.

Zapraszamy do skorzystania z ERC Mentoring Initiative!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.