Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ERC Mentoring Initiative – 25 par mentorów i mentorowanych w niespełna 3 miesiące

25 kwietnia br. w Polsce ruszyła nowa inicjatywa Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC), której celem jest wsparcie polskich naukowców w przygotowaniu jak najlepszych wniosków o granty ERC.

ERC utworzyła bazę mentorów, w której znaleźli się laureaci i laureatki grantów ERC oraz naukowcy i naukowczynie, którzy wcześniej zasiadali w panelach oceniających wnioski o granty ERC. W Polsce we wdrażaniu inicjatywy udział biorą wspólnie największe agencje finansujące krajowe badania: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oraz Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej. Agencje umożliwiają swoim beneficjentom spełniającym kryteria aplikowania o grant ERC skorzystanie z  inicjatywy i sfinansowanie kosztów udziału w niej ze środków pochodzących z już realizowanych projektów finansowanych przez te agencje.

Od momentu uruchomienia ERC Mentoring Initiative w Polsce, DKPK w NCBR, który jest krajowym koordynatorem inicjatywy, doprowadził już do nawiązania kontaktu 25 polskich naukowców z mentorami, którzy wesprą naszych badaczy w przygotowaniu jak najlepszych wniosków projektowych o grant ERC.

Nabór do inicjatywy mentoringowej ma charakter ciągły, dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych naukowców do przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej ERC MI.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.