Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT poszukuje nowych członków Rady Zarządzającej

Chcesz mieć swój udział w tworzeniu nowej, bardziej zrównoważonej i zdrowszej  Europy? Masz wiedzę i doświadczenie, które może pomóc Europie w wyjściu z kryzysu poprzez innowacje? EIT poszukuje obecnie siedmiu nowych członków Rady Zarządzającej, która odpowiada za wybór, finansowanie i ocenę realizacji zadań Wspólnot Wiedzy i Innowacji KIC. Zgłoszenia można składać do 29 października 2021 r.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii EIT to najbardziej doświadczona i największa sieć innowacji w Europie. Instytut umożliwia innowatorom i przedsiębiorcom dostarczanie unikalnych rozwiązań dla palących globalnych wyzwań. EIT realizuje swoje działania poprzez Wspólnoty Wiedzy i Innowacji (KIC). Aktualnie w Europie funkcjonuje 8 takich wspólnot: EIT Climate, EIT Digital, EIT InnoEnergy, EIT Health, EIT RawMaterials, EIT Food, EIT Manufacturing i EIT Urban Mobility. Poszczególne wspólnoty realizują działanie w trzech filarach: edukacji, innowacji i przedsiębiorczości.

Rada Zarządzająca EIT zrzesza 12 członków posiadających ekspercką wiedzę specjalistyczną z obszarów szkolnictwa wyższego, badań, biznesu i innowacji. Członkowie Rady wybierani są na czteroletnią nieodnawialną kadencję przez Komisję Europejską. Komisja Europejska podczas powoływania członków Rady Zarządzającej EIT bierze pod uwagę równowagę pomiędzy wymienionymi powyżej obszarami, a także równowagę płci i równowagę geograficzną przedstawicieli krajów członkowskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.