Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT InnoEnergy pozyskał w rundzie emisji prywatnej 140 mln euro

EIT InnoEnergy, wiodący europejski inwestor działający w sektorze zrównoważonej energii, ogłosił pomyślne zakończenie rundy emisji prywatnej o kapitale przekraczającym 140 milionów euro.

W rundzie inwestycyjnej uczestniczą zarówno nowi strategiczni gracze: Societe Generale, Santander CIB, PULSE – CMA CGM Energy Fund, Grupa Renault, Stena Recycling i NIIT, jak i obecni akcjonariusze: Siemens Financial Services, Schneider Electric, Capgemini, Volkswagen Group, ING, Koolen Industries, GROUPE IDEC i Engie. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zwiększenie przepływu nowych transakcji, dalsze towarzyszenie w rozwoju 200 spółkom obecnym w portfelu inwestycyjnym funduszu, przyspieszenie pomyślnego wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług oraz wykorzystanie możliwości stworzonych przez nowe ramy regulacyjne, a także pobudzenie ekspansji na rynku NAS.

EIT InnoEnergy przyspiesza, ogranicza ryzyko i wzmacnia globalne uzasadnienia biznesowe projektów dzięki unikalnemu i zaufanemu ekosystemowi ponad 1200 europejskich partnerów. Zarządzany ekosystem obejmuje podmioty przemysłowe różnej wielkości, inwestorów (publicznych i prywatnych, kapitałowych i dłużnych), środowisko akademickie, ośrodki badawcze i administrację publiczną. Od swojego powstania w 2010 roku InnoEnergy zapewnia wsparcie globalnym innowatorom przez cały cykl ich życia – od wczesnego etapu do skali przemysłowej.

InnoEnergy ma obecnie portfel 200 spółek, z których trzy to jednorożce, które są na dobrej drodze do wygenerowania 110 miliardów euro przychodów i łącznie do 2030 r. zaoszczędzenia 2,1 gigatony CO2. Łącznie spółki te zgromadziły dotychczas inwestycje o wartości 9,7 miliarda euro. Ta runda emisji na rynku niepublicznym zwiększa rolę InnoEnergy w urzeczywistnieniu ambicji Europy osiągnięcia celu zerowej emisji netto do 2050 r., będąc pierwszą gospodarką na świecie, która uwzględniła to w prawie klimatycznym.

Dowiedz się więcej

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.