Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT Food zachęca do zainicjowania trwałej i zrównoważonej zmiany w systemie żywnościowym

EIT Food uruchomiło inicjatywę, która ma przyczynić się do zmiany systemów żywnościowych z korzyścią dla nas wszystkich. Poszukują propozycji od konsorcjów skupionych wokół wiodących organizacji, które potrafią efektywnie pracować, szybko działać i posiadają wysokiej jakości wiedzę specjalistyczną w zakresie badań, komunikacji i oceny wpływu na temat żywności. Aplikacje należy złożyć do 11 lipca 2024.

Dla społeczności EIT ważne jest, aby współinwestycja przyniosła realny efekt.

Finansowanie koncentruje się na dwóch odrębnych obszarach – programach współpracy na większą skalę i innowacyjnych pojedynczych projektach.

EIT Food chce także współfinansować sojusze i programy współpracy mające na celu:

  • Poprawa wpływu diety na otyłość i choroby niezakaźne;
  • Zmniejszenie negatywnego wpływu dla środowiska związanego z systemem żywnościowym;
  • Radzenie sobie z zagrożeniami stwarzanymi przez integralność żywności i złożone łańcuchy dostaw.

Oprócz łączenia kluczowych interesariuszy, od przedsiębiorstw i organizacji badawczych po przedsiębiorstwa społeczne i regiony, program powinien angażować beneficjentów – osoby, przedsiębiorstwa lub organizacje – o jasno określonych potrzebach w zakresie korzystnego wpływu.

Więcej szczegółów na temat celów i środków oddziaływania można znaleźć w dokumencie dotyczącym finansowania programów misji współpracy w zakresie żywności EIT Food Collaborative Missions Programme.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lipca 2024 r. o godzinie 12:00 CET.

Aplikuj

Wskazówki techniczne dotyczące aplikacji w ramach Programu Misji Współpracy można znaleźć w Podręczniku dla kandydatów – EIT Calls for Proposals.

Więcej informacji znajdziesz na stronie.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.