Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Bezpłatne szkolenie i certyfikacja w zakresie mapowania danych zdrowotnych

Projekt IMI2 (Inicjatywy Leków Innowacyjnych)  EHDEN ogłasza czwarty i ostatni nabór dla małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą ubiegać się o szkolenie i certyfikację w zakresie mapowania danych źródłowych do OMOP CDM. Wnioski należy przesłać do 13 kwietnia 2022 r.

Observational Medical Outcomes Partnership (OMOP) Common Data Model (CDM) jest otwartym standardem danych społecznościowych, zaprojektowanym w celu standaryzacji struktury i zawartości danych obserwacyjnych oraz umożliwienia efektywnych analiz, które mogą dostarczyć wiarygodnych dowodów.

Informacja i nabór wniosków od wtorku 15 marca do środy 13 kwietnia 2022 r. na stronie EDEN.

Misją EHDEN jest zapewnienie nowego paradygmatu dla odkrywania i analizy danych zdrowotnych w całej Europie, poprzez budowę wielkoskalowej, zharmonizowanej sieci źródeł danych zgodnych ze wspólnym modelem danych OMOP, ze znormalizowanymi potokami analitycznymi. EHDEN ma zharmonizować ponad 500 milionów rekordów zdrowotnych, korzystając z usług certyfikowanych przez EHDEN małych i średnich przedsiębiorstw w celu przeprowadzenia mapowania, pracując ze źródłami danych na poziomie lokalnym.

EHDEN przeprowadził wcześniej trzy otwarte nabory, aby zaprosić MŚP do certyfikacji w ramach projektu, oraz pięć otwartych naborów dla źródeł danych, aby ubiegać się o ograniczoną dotację na wsparcie prac związanych z mapowaniem z udziałem MŚP posiadających certyfikat EHDEN. Obecnie EHDEN współpracuje z ponad 140 partnerami danych w 16 krajach i 47 MŚP w 19 krajach Europy.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.