Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Światło lasera przechodzi przez tunel i odbija się na umieszczonej na końcu płytce
Pixabay.com

Aktualizacja agendy badawczej europejskiego partnerstwa Photonics21

Europejskie partnerstwo Photonics21 pracuje nad nową strategiczną „mapą drogową” w dziedzinie fotoniki na drugą połowę programu Horyzont Europa. Zachęcamy Państwa do włączenia się w proces przygotowania nowej strategicznej agendy badawczej dla fotoniki w Europie.

Na początku lipca br., podczas dorocznego spotkania europejskiego Partnerstwa Photonics21 (Photonics Partnership Annual Meeting 2022) w Brukseli, został rozpoczęty proces tworzenia nowego wieloletniego strategicznego planu badań i innowacji (SRIA) w dziedzinie fotoniki, który będzie implementowany w drugiej połowie programu Horyzont Europa.

Podstawą nowej strategicznej mapy drogowej będzie poprzednia wersja niniejszego dokumentu, opublikowana w 2020 r: New Horizons – Securing Europe’s technological sovereignty through Photonics”. Zmiany w uwarunkowaniach politycznych, technicznych i społeczno-gospodarczych w ostatnich miesiącach sprawiły, iż konieczna jest ponowna aktualizacja tego dokumentu.

Proces tworzenia nowej agendy badawczej będzie kontynuowany podczas cyklu warsztatów, planowanych we wrześniu oraz w październiku br.:

Zachęcamy Państwa do włączenia się w proces przygotowania nowej strategicznej agendy badawczej dla fotoniki w Europie.

Agenda badawcza będzie podstawą do konkursów w ramach programu Horyzont Europa, ogłaszanych w najbliższych latach.

Więcej informacji na stronie europejskiego partnerstwa Photonics21.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.